Сьогодні лозунг «боротьби за мир» є прикриттям для прокремлівських партій – Віце-прем’єр-міністр

Слово «мир» сьогодні – на бордах, в суспільному дискурсі і масовій свідомості. Воно просувається туди прокремлівськими силами – відвертими чи тимчасово латентними. Вноситься настільки зухвало, що скоро витіснить більш слабкий та відверто ніякий лозунг «компромісу», розвішений на кожному кроці. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Радіо Свобода

“Навіть з’явилася ціла «партія міра» на чолі з одіозним проросійським олігархом, що отримав українське громадянство з рук Януковича. Не говорячи вже про суб’єктів, яких з володарем Кремля пов’язують міцні родинні зв’язки. На цьому слові політики хочуть заробити голоси виборців, бо хто ж буде проти миру? Що може бути простіше і ближче до людини?

Цим лозунгом прокремлівські політики апелюють до радянських часів, коли декларативна «боротьба за мир» була прикриттям провокування, фінансування і ресурсного забезпечення Радянським Союзом десятків конфліктів по всьому світу. За тридцять років кремлівське лицемірство обернулося по колу і знову вийшло у ту саму точку. Сьогодні лозунг «боротьби за мир» теж є прикриттям. Тільки прикриває він вимогу капітуляції України.

Уявіть собі, що Черчилль у 1943-44 роках закликає до миру із Гітлером. Уявіть собі, що Рузвельт закликає до миру із Гітлером після нападу на Перл-Гарбор…

«Мир» – справжній мир – це врахування обопільних інтересів сторін, які воюють. У нас ситуація геть інша. У нас – агресія Росії, яка йде із порушенням всіх міжнародних норм. Агресія Росії, яка заперечує свою участь у цьому конфлікті і відмовляється визнати себе його стороною, попри численні докази. Ми маємо справу із політичним і військовим злочином, який був скоєний Кремлем та особисто його хазяїном, а також російськими військовими і найманцями.

Тому ми повинні вести розмову не про мир, а про перемогу. Так, шляхом дипломатії, політики, шляхом зміцнення себе як гравця, шляхом побудови своїх міцних збройних сил та на основі принципів міжнародного права.

Але – саме про перемогу. Тобто, про припинення злочину і покарання злочинців. Про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Ми повинні наполягати на покаранні винних у ґвалтуванні міжнародного порядку, на Гаазькому трибуналі для Путіна.
Але говорити сьогодні суто про «мир», шукати сьогодні якісь «компроміси» – означає готувати грунт для капітуляції, яку український народ не зможе і не схоче сприймати.

Тому слово «мир» в устах багатьох політиків означає сьогодні точно те саме, що мав на увазі Оруелл, коли розвішував по своїй антиутопії відомі всьому світу гасла – «Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила». І стратегія цих політиків така сама: через НЕЗНАННЯ людей запропонувати їм МИР, який означає ВІЙНУ – для того, щоб відібрати СВОБОДУ і віддати агресору у РАБСТВО»

Для нас сьогодні надважливо не дати людям впіймати себе на гачок «міра», який вкотре пропонує Україні кремлівське лицемірство,” – наголосила пані Климпуш-Цинцадзе.