Сьогодні – Світлий вівторок

Світлий Вівторок – третій день Великодня. У Світлий вівторок обов’язково потрібно встати до ранкової служби, казали в народі: вважалося, що проспати її – значить, покликати до себе в будинок бідність.

великодній тиждень

Також цього дня дівчата обливали хлопців водою. А ще справляли, так звані, «висвятки», тобто посвячення підлітків: дівчаток та хлопців. Таким чином вони ставали повноправними членами дівочої чи парубоцької громади села і влаштовували пригощання.

Тиждень після Великодня – особливий і радісний період для християн, який має безліч звичаїв, перевірених часом. Традиційно у всіх монастирях і церковних парафіях кожен день відбувається святкова світла літургія та хресний хід. Піст у середу і п’ятницю скасовується: з понеділка по неділю можна їсти скоромні страви.  У Світлу седмицю кожен віруючий може попросити воскреслого Бога про допомогу і заступництво, дарування віри, сил і здоров’я.

Прикмети і традиції Великодньої седмиці.

З покоління в покоління передавалися традиції Світлої седмиці. В народі вважали, якщо у Великодньому тижні всі дні сонячні, то літо буде спекотним, а урожай багатим. Впродовж тижня каталися на гойдалках і вірили, що «дин раз гойднешся, тоді один гріх вітром здує». Перед Червоною гіркою, якою завершувався Великодній тиждень, наші пращури спостерігали за поведінкою пернатих: якщо два дні поспіль птахи літають низько і метушливо – бути затяжній негоді. Якщо ж високо – весна буде сухою і сонячної.