Сьогодні українські мусульмани святкують Курбан-Байрам

МечетьПід час свята приносять в жертву тварин, що символізує історію, коли пророк Авраам (у мусульман Ібрагім), хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака (у мусульман Ісмаїла). Але Бог послав архангела Гавриїла (Джабраїла) з баранцем і врятував Авраамові сина. Те саме роблять віряни всього мусульманського світу.

Президент України Петро Порошенко привітав мусульман зі святом. На офіційному сайті Глави держави, зокрема, йдеться:

“Шановні співвітчизники!

Прийміть сердечні вітання з нагоди Курбан-Байраму — свята, що для мусульман є символом милосердя, доброчинства та любові до ближнього.

Сьогодні ми відстоюємо незалежність та територіальну цілісність нашої держави, активно розбудовуємо європейську Україну. Успішність поставлених завдань можлива лише в єдності — одвічній цінності українського народу, який проніс її через століття. Упевнений, що лише разом ми є великою, непереможною силою.

Нехай ваше життя буде сповнене надією, дружнім теплом та новими звершеннями в ім’я України.

Бажаю вам доброго здоров’я, щастя та родинного затишку.”

Привітав зі святом мусульман і Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв:

“Сьогодні мусульмани всього світу святкують Курбан байрам (Свято Заклання), який символізує жертовність, щирість та єдність віруючих людей.

У цей світлий день вітаю всіх співвітчизників, зичу твердої віри у те, що рано чи пізно в світі ствердиться мир і справедливість, і бажаю сили у життєвих випробовуваннях. Зі святом, дорогі друзі!”