Сьогодні в Україні відзначають день корінних народів

КримЗ приводу цієї події на сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу в соціальній мережі Facebook було оприлюднено тези глави Меджлісу Рефата Чубарова щодо поточної ситуації з дотриманням прав корінних народів.

“Наші принципи, наші заклики – що кримські татари за будь-яких умов мають жити на своїй землі. І наш народ, який сьогодні перебуває в умовах окупації, намагається цей заклик зреалізувати. Я знаю, що саме такої думки дотримуються і караїми, і кримчаки”, – каже голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

З нагоди Міжнародного дня корінних народів він вкотре наголошує, що в окупованому Криму кримські татари зазнають репресій, десятки людей були викрадені, декого було вбито, доля ряду людей невідома.

Рефат Чубаров підкреслює, що з боку окупаційної влади такі дії спрямовані саме проти представників корінних народів, зокрема кримських татар, представницький орган яких – Меджліс – був заборонений російською окупаційною владою.

“Це робиться для того, щоб укоренити страх у душах людей і змусити їх полишити свою землю. Так робили століттями інші колонізатори, так роблять сьогодні сучасні колонізатори, які захопили Крим за командою з Москви”, – наголосив лідер Меджлісу.