Сьогодні виповнюється 25 років Військово-Морським Силам України

Сьогодні виповнюється 25 років з того дня, коли Указом Президента України від 5 квітня 1992 року № 209 на базі сил Чорноморського флоту почалося формування органів управління Військово-Морських Сил України.

Україна — морська держава і Військово-Морські Сили Збройних Сил України є основним інструментом її захисту з морського напрямку. Військово-Морські Сили Збройних Сил України — вид Збройних Сил України, призначений для захисту суверенітету і державних інтересів України на морі, розгрому угруповань ВМС противника в своїй операційній зоні самостійно та у взаємодії з іншими видами Збройних Сил України, сприяння Сухопутним військам України на приморському напрямку.

До складу ВМС України входить катер “Нова Каховка”, з яким місто підтримує дружні шефські стосунки. Багато новокаховчан за ці роки проходили службу у частинах та на кораблях ВМС.

Хоча на сьогодні ВМС переживають не кращі свої часи, але тим, хто починав будувати флот незалежної України у 1991-1992 роках, було ще гірше.

Впродовж квітня ми будемо розміщати спогади першобудівників ВМС про ті буремні події, в яких загартувались перші командири, офіцери, мічмани та матроси українсь кого військового флоту, що обрали для себе служіння Батьківщині.

Капітан 1 рангу у відставці Віктор Васильєв, член організаційної групи ВМС України