“Солодке диво” у Голій Пристані

Минулої суботи, 12 серпня, у так званійй кавуновій столиці Херсонщини – в Голій Пристані, відбувся 14 щорічний Всеукраїнський фестиваль кавунів «Український кавун – солодке диво».
Цей захід вже давно став візитною карткою міста й щороку збирає гостей з багатьох куточків України. Так було і цього разу: на захід  завітали близько 3 тисяч  учасників  та гостей.   Від керівництва та громади Нової Каховки голопристанців вітав керуючий справами виконкому Василь Акуленко.

Захід був багатим на сюрпризи та новинки. Як розповів Василь Степанович, окрім виставки-продажу баштанних культур, фруктів, овочей, солодощів, присутнім були презентовані різноманітні сувеніри ручної роботи. Серед авторів – і новокаховчани, які спеціально приїхали на фестиваль.

На святі була представлена  насичена культурно-розважальна програма: концерти, конкурси, дегустації, вітрильна регата і т.п.

Невід’ємним атрибутом фестивалю стало визначення переможців – людей, які виростили найбільші кавун, диню та гарбуз. Так, лідером  серед кавунів стала ягода  вагою 17, 7  кг, яку виростив  фермер Юрій Покотілов. Проте, за його словами, це далеко не вражаючий результат, а виною всьому – спека, яка не дала змоги виростити рекордсмена. Серед гарбузів переміг майже 39-кілограмовий велетень, а найбільшою стала майже 6-кілограмова диня.