Соляна дорога об’єднала голів ОТГ Херсонщини

За повідомленням офіційного сайту Нової Каховки, 12 травня Новокаховський міський голова Володимир Коваленко провів ініційовану ним ознайомлювальну поїздку туристичними об’єктами правого берега Дніпра для голів територіальних громад, які планують входити в туристичний кластер «Соляна дорога».

У заходів взяли участь міські голови Віталій Немерець (Каховка), Микола Різак (Таврійськ), Олександр Шаповалов (Берислав), голови територіальних громад Раїса Пономаренко (Тягинська), Сергій Ожго (Таврийчанська), Анатолій Борисов (Милівська), Сергій Кліщевський (Присіваська), Олексій Фаустов (Чаплинська), Вадим Поліщук (Асканійська), депутат херсонської облради Ігор Йосипенко, директор КП «Агенція регіонального розвитку» В’ячеслав Костенюк, історик Богдан Кравчук та керівник ГО «Агенція регіонального розвитку» Павло Ярмій.

Подорож туристичними місцями стала продовженням зустрічі голів територіальних громад, яка відбулась 22 квітня за ініціативи Володимира Коваленка в яхт-клубі «Maxim Marine». Нині ж делегація відвідала туристичні локації на території трьох територіальних громад, розташованих на правому березі Дніпра.

В Бериславській територіальній громаді вшанували пам’ять загиблих на Братській могилі героїв Кримської війни 1853-1856рр з меморіальною каплицею та відвідали дерев’яну Введенську церкву в Бериславі.

У Зміївці відчули атмосферу маленької Європи в степах України та побували на місці столиці древньої Готії – Данпарштадту.

Милівська територіальна громада вразила природним парком «Кам’янська Січ», яка була розташована в 1709-1711 роках на території нинішнього села Республіканець та Покровською церквою в селі Качкарівка. Екскурсію милівськими цікавинками провів знавець історії рідного краю Ігор Йосипенко.

Новокаховська територіальна громада з гордістю представила гостям три з багатьох туристичних родзинок: палац Князя Трубецького, степові водоспади Таврії, башту Вітовта та виноробне господарство князя П.М Трубецького.

Міський голова Володимир Коваленко наголосив, що це перша, але не остання зустріч голів територіальних громад в такому форматі: «Після проведення Таврійського туристичного конгресу, який відбудеться в Новій Каховці 20-23 травня, плануємо провести таку ж поїздку туристичними об’єктами лівого берега Дніпра. Нині туризм – одна з найперспективніших і найпріоритетніших галузей в економіці регіону. Нам є, що показати, нам є, чим гордитися. І ми маємо об’єднатися заради процвітання Херсонщини».