Сонячна енергетика на Херсонщині

Сприятливі кліматичні умови та практичні сонячні характеристики роблять Херсонщину інвестиційно привабливою саме  у перспективі розвитку геліоенергетики. Більше того, наш південний регіон має все для того, щоб стати  лідером в впровадженні сонячної енергетики.

Про це заявив в.о. заступника голови ОДА Євген Рищук під час огляду майданчика у Білозерці, де йде будівництво сонячної електростанції, повідомляє прес-служба ХОДА.

На будівельному майданчику вже виконана основна підготовча робота та розпочато монтаж. Споруда розмістилася на 18 га землі та складатиметься  з 38000 полікристалічних фотоелектричних модулів, загальною потужністю 9,5-10,00 МВт. Вартість обладнання для 1 МВт коштуватиме інвестору 1 млн долл США. За умови відповідальної експлуатації подібна установа розрахована на 25 років. Введення сонячної електростанції в смт Білозерка  заплановано вже на кінець травня.

Інвестором будівництва є ТОВ “Ренджи Бершадь”, співпраця з яким розпочалася у 2016 році, після участі компанії у XI інвестиційному форумі «Таврійські горизонти».

Наразі в Олешківському районі заплановане будівництво найбільшої станції,   потужністю 35 МВт, що розміститься на полях фільтрації: «Дана територія непридатна для суспільних потреб та сільськогосподарського використання, але ідеальна для зведення промислового об’єкту», – зауважив Євген Рищук.

Завдяки реалізації цього проекту на Херсонщину буде залучено 35 млн долл США інвестицій.

«Взагалі у 2017 році в області заплановано будівництво сонячних електростанцій потужністю 250 МВт, – розповідає в.о. заступника очільника області, – головною задачею місцевої влади є обрати інвесторів, які дійсно мають наміри розвивати геліоенергетику на Херсонщині. Зараз для юридичних осіб, які виробляють сонячну енергію в Україні, створені сприятливі умови. «Зелений» тариф, який діятиме до 2030 року,  дозволяє продавати здобуту електрику в мережу за вигідними пільговими розцінками, – найвищими у Європі».

Однією з умов для інвесторів, що планують будувати бізнес в Херсонській області є реєстрація інвестиційного об’єкту в нашому регіоні, зауважив Євген Рищук: «Це робиться задля забезпечення надходження податків до Херсонщини», – підкреслив він.