Сонячну електростанцію на Херсонщині побудували в рекордні терміни

Відбулось урочисте відкриття Трифонівської сонячної електростанції у Великоолександрівському районі.

Реалізація проекту відбувалась в рамках реалізації меморандуму між ОДА та компанією ДТЕК, повідомляє прес-слухба ХОДА.

В урочистому відкриті взяв участь заступник голови ОДА Євген Рищук, він зазначив, що в рамках меморандуму, який був підписаний між компанією та облдержадміністрацією, надавалася всебічна допомога та сприяння в реалізації цього проекту: «Одним з пріоритетних завдань ОДА є налагодження співпраці з інвесторами, які дійсно мають наміри розвивати геліоенергетику на Херсонщині».

Під час екскурсії станцією учасники заходу ознайомилися з обладнанням та технологіями, використаними при будівництві Трифонівської СЕС. Також продемонстрували у дії «сонячне дерево», від енергії якого можна підзарядити. Таке «дерево» в області було встановлено вперше і слугуватиме, як вуличне освітлення на станції.

Під час заходу компанія ДТЕК ВДЕ та керівництво Великоолександрівського району уклали Меморандум в галузі соціально-економічного розвитку району. Відповідно до Меморандуму в 2017 році компанія зобов’язується  інвестувати в розвиток інфраструктури с. Трифонівка 400 тисяч гривень. Грант буде використаний для капітального ремонту системи водозабезпечення села Трифонівка.

«Від ідеї до реалізації проекту пройшло менше року. Багато в чому це стало можливим завдяки сприятливому інвестиційному клімату, створеному в регіоні, сприянню керівництва області і району. В свою чергу, як надійний інвестор, ми беремо на себе зобов’язання надалі розвивати інфраструктуру території, на якій ведемо свою діяльність», – прокоментував під час виступу на заході директор Трифонівської СЕС Іван Лях.

Довідково. Трифонівська СЕС потужністю 10 МВт була побудована в рекордні терміни – за п’ять місяців. Наразі станція генерує «зелену» електроенергію та відпускає в Об’єднану енергетичну систему України.  На станції встановлено 37 тисяч сонячних панелей виробництва китайської компанії JA Solar.

Щорічний обсяг генерації станції становитиме 11-12 млн КВт∙год. Цього достатньо для забезпечення електрикою третини Великоолександрівського району або 4-х тисяч домогосподарств.