Сотня волонтерів переклала українською Гарвардський курс з основ програмування – стати IT’шніком онлайн може кожен

PrometheusВолонтери команди Prometheus ще на один крок наблизили українців до якісної освіти та опановування дійсно запотребованих професій.

Відтепер кожен, незалежно від попередніх навичок та віку, може навчатися програмуванню онлайн, адже в Україні відкривається реєстрація на безкоштовний перекладений українською мовою легендарний безкоштовний онлайн-курс Гарвардського університету CS50 Основи програмування.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Prometheus у соціальній мережі Facebook. Для того, аби зареєструватися на онлайн-курс, який розпочнеться в квітні 2016 року, а також дізнатися про програму, викладачів, сертифікати тощо, необхідно перейти за посиланням.

“Одночасно з онлайн-курсом будуть відкриті безкоштовні групи офлайн-підготовки в провідних університетах десяти міст України: Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Маріуполі, Миколаєві, Кривому Розі та Вінниці. Протягом року Prometheus планує залучити до вивчення програмування 50 000 слухачів з усіх куточків України,” – йдеться в повідомленні.

Prometheus і раніше пропонував українцям безкоштовні масові онлайн-курси від викладачів КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ та Києво-Могилянської академії. Проте курс такого рівня вперше локалізований в Україні.

Курс CS50 Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі. Про його легендарний статус свідчить те, що в 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання CS50. Станом на 2015 рік офлайн версія CS50 також є найпопулярнішим курсом за вибором в Гарвардському університеті.

Цільовою аудиторією курсу Prometheus визначає тих, хто бажає навчитися програмувати та отримати нову професію, демобілізованих бійців сил АТО, тимчасових переселенців та всіх, хто хоче оволодіти програмуванням!

На сторінці Prometheus також зазначається: “Переклад українською мовою легендарного масового безкоштовного онлайн-курсу Гарвардскього університету CS50 “Основи програмування”, в свою чергу, є унікальною та легендарною колективною ініціативою. Команда Prometheus хоче висловити щиру подяку більш ніж 100 волонтерам, які брали участь у перекладі та редагуванні текстів курсу! Без вашої допомоги цього ніколи б не відбулося. Друзі, ви неймовірні!”
Довідка: «Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України ми створюємо та розміщуємо МВОК на власній онлайн-платформі та надаємо безкоштовну можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. 
Мета активістів: революція в освіті. Безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім бажаючим в Україні незалежно від місця проживання, віку, статків та стану здоров’я.