Соціологи з’ясували, в яких містах України людям найкраще живеться

Найкраще живеться вінничанам, а також жителям Луцька та Харкова. У цих обласних центрах люди найбільше задоволені проживанням у своєму місті. Такі дані оприлюднила Соціологічна група Рейтинг за результатами всеукраїнського муніципального опитування. Про це повідомляє сайт “Експрес”.

Рейтинг міст визначався за якістю 22 сфер і послуг в місті від 1 до 5. Оцінювалися інфраструктура, комунальна, гуманітарна сфери, медицина, освіта, діяльність правоохоронних органів та інше.   Вивівши середню оцінку за відповідями респондентів, соціологи склали рейтинг, в якому на першому місці Вінниця з оцінкою 3,6. З оцінкою 3,3 друге місце розділили Луцьк і Харків.

Найгіршу оцінку – 2,7 – отримали Херсон і Чернівці. Столиця стала трієчницею з індексом задоволеності 3,0.

Опитування було проведено в 22 обласних центрах України, які не перебувають під контролем російських або проросійських сил, а також в містах Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Дослідження базується на вибірці з більш ніж 19 тисяч респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ± 3,5%. Досяжність респондентів в середньому склала 64,8%.