«Совістливі» есесівці в Новій Каховці?

Інтернет-простір Нової Каховки з ранку 14 березня загудів, неначе роздмуханий бджолиний вулик. І було від чого…

Але все по порядку. Почалося з того, що напередодні, 13 березня, о 22 годині адміністратор групи у фейсбуці „Українські Патріоти Нової Каховки” Параскева Терен (Джуманіязова) розмістила на своїй сторінці пост щодо подій у Кривому Торці, де СБУ заарештувала понад 40 учасників блокади Донбасу.

Звісно, людина вільна у своєму відношенні до влади та своїх висловах з цього приводу. Але існують і межі, бо використовувати у запалі „фейсбучної війни” символіку засудженої Нюрнбергським міжнародним трибуналом нацистської організації „СС” не дозволено нікому. Навіть і «найпатріотичнішим» з «патріотів».

Ми не наводимо цей пост, а тільки даємо посилання на його адресу в інтернеті (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=619078811623102&set=gm.1850005428582966&type=3&theater), бо поважаємо Закони рідної держави і встановлені ними межі дозволеного. Зазначимо лише, що у пості наведена листівка «Я-доброволець!», яка закінчується закликом «Ставай і ти до лав української дивізії SS!».

Так от, ці кордони обумовлені Законом „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 26, ст.219) {Із змінами, внесеними згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015, ВВР, 2015, № 37-38, ст.366}

Цей Закон визначає наступне:

„Стаття 3. Заборона пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки.

  1. Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом.

Стаття 4. Заборона використання та пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

  1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму… на всій території України заборонено.

Стаття 6. Відповідальність за порушення законодавства про заборону пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та використання їхньої символіки

  1. Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.”

Правда, у статті 4 є пункт 3, яким оговорені випадки використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, на які заборона не поширюється. Але серед таких, коли заборона не діє, немає випадків осуду державних силових структур і заклику до участі у протестних акціях.

Вкотре задаємось питанням: а чи є в місті представники відповідних силових державних структур, в обов’язки яких входить відстеження, як дотримуються законів всі громадяни держави без розподілу на «супер-патріотів», «патріотів» та просто пересічних громадян?

Параскева Джуманіязова (Терен) є депутатом Новокаховської міської ради вже друге скликання поспіль від політичної партії „Совість України”. У 2015 році балотувалася на посаду міського голови Нової Каховки. І ось тепер вона відкрила своє справжнє політичне обличчя. Тепер зрозуміло, хто для неї є справжніми героями, яких цілей і принципів злочинних організацій нацистського штибу вона дотримується.

І ще одне запитання: скільки ще громадянське суспільство Нової Каховки буде терпіти протизаконні дії депутатів міської ради від міського осередку партії „Совість України” і буде надавати їм свою певну підтримку? Люди, роздивіться, за ким ви йдете! Поки не пізно!

До речі, ми подзвонили одній із тих, кому, як зазначено на сторінці групи «Українські патріоти Нової Каховки», сподобалась публікація Параскеви Терен. На іншому кінці дроту почалася істерика: нічого не знаю, в мене вже п’ять днів не працює інтернет, що мені робити, кому дзвонити, аби знищили згадку про моє прізвище? До речі, у першої, що відгукнулася, мовляв, подобається, єврейки за національністю, у нас питань не було щодо листівки із словами про владу жидів разом із згадкою імені Сталіна. Адже шукати дно у помийної ями – це даремні вправи.

…У добровольців, які встали на захист України, з’явилося власне свято. Перший раз країна відзначала його у вівторок, 14 березня, коли совістлива Терен паплюжила його. З цієї нагоди в українських містах пройшли урочиста хода, відбулося покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО і Небесної сотні, вручення нагород представникам добровольчих батальйонів. У нашому місті, так вийшло, вшанують атошників на три дні пізніше, коли одному із тих, хто затримав у Новій Каховці вербувальника «ополченців», вручатимуть медаль. Та хіба Президент, коли підписував Указ щодо заснування свята, аби вшанувати справжніх патріотів, мав на увазі саме це: перекручувати горде звання доброволець, дискредитуючи його символікою нацистського режиму, як це собі дозволила «совістлива» депутатка, а п’ятьом новокаховчанам, виявляється, це сподобалося?

Віктор Васильєв