Спеціалісти відстежують стан диких водоплавних птахів

Скадовське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області та Скадовська районна лікарня ветмедицини, фахівці Національного природного парку “Джарилгацький” щоденно відстежують  клінічний стан диких водоплавних птахів, а саме: качок, лебедів, гусей та інших, які зимують в Джарилгацькій затоці або знаходяться на відпочинку при перельоті в теплі краї на зимівлю, повідомляє ПІК.

Щоденно проводяться обстеження узбережжя Джарилгацької затоки від її початку, границя з Коржинською затокою, до с. Красне. В ході обстежень, виявлено шість стай дикої водоплавної птиці (лебеді – до 50 гол, качки-лиски – близько 2000 – 2500 гол,  качки-нирки, чайки, баклани, тощо).

Станом на 18.01.2018 року,  з того, що вже зібрано і спалено (тушок мертвих диких водоплавних птахів),  можемо  говорити  про 22 трупи  загиблих качок-лисок. Ветеринарними лікарями Скадовської РДЛВМ  відібрано  патматеріал  від  трупів  птахів та направлено до Херсонської РДЛВМ. Згідно результатів лабораторії  причиною загибелі цих птахів стала бактеріальна хвороба – пастерельоз.

Станом на 19.01.2018 року,  при обстеженні прибережної зони Джарилгацької затоки,  поголів’я  качок-лисок не  виявлено.