Спільна заява представників християнських конфесій Нової Каховки

Христос Воскрес!
Ми, повноважні представники християнських конфесій, які зібралися, усвідомлюючи відповідальність за збереження миру і взаєморозуміння в нашому краї, відчуваючи покликання не допустити виникнення нових конфліктів у регіоні, об’єднані спільним баченням шляхів виходу із суспільної кризи.
Свідчимо, що християнські конфесії перебувають поза політикою. Незважаючи на розбіжності у віровченні та інших питаннях, ми єдині у прагненні миру і єдності для нашого краю і всієї України. Відтак, просимо всі політичні сили та громадські рухи уникати дій, які можуть сприйматися як намагання втягнути релігійні організації у політичний конфлікт. Ми також категорично засуджуємо намагання деяких «гарячих голів» спровокувати виникнення міжконфесійних конфліктів в окремих регіонах.
Висловлюємо підтримку позиції Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, відображеній у відповідних заявах із приводу подій, які відбулися в Україні впродовж останніх місяців. Зокрема, наголошуємо на необхідності побудови стратегічного партнерства релігійних організацій та Української держави як взагалі, так і на рівні окремих регіонів.
Проголошуємо наше спільне бачення виходу із кризи, яка спіткала нас. Таким виходом може стати тільки вільний діалог, який ґрунтується на взаємній повазі та намаганні зрозуміти позицію опонента. Просимо дати можливість всім учасникам конфліктів висловити свою точку зору і взяти до уваги позиції всіх, залучених до протистояння. Ми готові сприяти проведенню консультацій та переговорів з мирного вирішення будь-яких конфліктних ситуацій у регіоні, бути посередниками в суспільному діалозі.
Молимо про припинення насильства у тих регіонах, де зараз відбуваються найгостріші сутички. Просимо ні за яких обставин не використовувати зброю проти мирного населення та беззбройних людей, утримуватися від демонстрацій сили та провокування до агресії з боку противників. Нагадуємо про грізний суд Божий всім, хто винний у вбивствах і насильстві.
Заявляємо про нашу підтримку єдності Української держави. Молимося про це, водночас закликаючи всіх не припускатися дій, які би порушували духовну і моральну єдність нашого народу. Бажаємо, щоб наша країна і наш край були рідним домом всіх людей різних національностей, мов та конфесійної належності.
Просимо всіх, незалежно від політичних уподобань, мови, місця проживання, конфесійної належності тощо утримуватися від дій, які б ображали релігійні, національні, морально-етичні, громадські почуття громадян. Навіть у найгострішій дискусії не можна втрачати взаємної поваги, переходити до особистих образ, тим більше, принижувати або залякувати опонента.
Наголошуємо на категоричній неприпустимості використання будь-яких громадських заходів, політичних форумів, тим більше — богослужінь і молитовних зібрань — для провокацій та екстремістських акцій, поширення закликів до насильства.
Засуджуємо будь-які прояви насильства, вандалізму, застосування зброї, захоплення заручників. Цілком неприпустимими є дії, коли, з огляду на «революційну доцільність» чи «закони військового часу», в окремих регіонах можуть лунати заклики до протизаконних дій, в тому числі пов’язаних із заволодінням майном громадян чи організацій.
Благаємо кожного, хто вчинив насильство, принести Богу покаяння. Тих же, хто готовий підняти руку на ближнього, закликаємо спинитися і в майбутньому ніколи не порушувати Богом даних свобод і прав людини, тим більше, не посягати на людське життя.
Схвалюємо всі зусилля, спрямовані на примирення у суспільстві, і вкотре проголошуємо своє бажання долучатися до таких зусиль. Просимо всіх, незалежно від політичних поглядів чи партійної належності, не використовувати для пропаганди власних поглядів чи боротьби з політичними опонентами історичні події, мовні питання, релігійні проблеми.
Звертаємося до всіх людей доброї волі, які мешкають у нашому регіоні, з проханням докладати всіх зусиль для збереження миру і спокою на нашій землі. Просимо представників влади, силових структур, громадських організацій зробити все необхідне для забезпечення здійснення прав і свобод усіма громадянами; водночас порушники законів мають відчувати неможливість вчинення злочинів, провокацій, насильства тощо.
Закликаємо представників силових структур та громадських організацій, які сприяють підтриманню громадського порядку, до чіткого слідування у своїй діяльності вимогам законодавства. Просимо вжити всіх заходів, щоб запобігти зловживанням з боку людей, вдягнених в однострій (форму) та для попередження необґрунтованих дій, спрямованих на обмеження прав і свобод людини, як це, на превеликий жаль, відбувалося в інших регіонах.
Нагадуємо про високу відповідальність журналістів та всіх, хто може розповсюджувати свої погляди (наприклад, через соціальні мережі тощо). Часто необачний допис, невиважений коментар або поширення пліток і чуток можуть стати детонатором потужного громадського вибуху. Закликаємо до відкритої розмови віч-на-віч, вільної дискусії прибічників різних поглядів.
Молячись Господу про припинення ворожнечі та відновлення миру, зміцнення єдності української держави та всіх народів, які її населяють, звертаємося до вірних наших конфесій із закликом бути достойними християнами, і своїм життям, любов’ю, вірою, смиренням та терпінням, добрими справами, словами і думками прославляти Святе Ім’я Боже.
Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Пастор Юрій Маринчак (Церква Божа «Єдність»), єпископ Сергій Вознюк (Церква Різдва Христова ХВЄ), отець Максим (Мазно) (Римо-католицька церква Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії), отець Павло (Римо-католицька церква), отець Іларіон (Воскобойников) (Свято-Андріївська церква Української православної церкви Московського патріархату), євангеліст Андрій Грицюта (Перша церква ХВЄ), пастор Сергій Золотар (Церква Слово віри), пастор Сергій Сірик (Церква Отчий дім ХВЄ),  пастор Олексій Малишев (Церква Воскресіння Христового), декан Валерій Іллічов (Таврійська Біблійна Семінарія), пастор Сергій Федорець (Церква «Святої Трійці»), диякон Сергій Кундіус (Церква «Світло надії»), диякон Денис Шепелєв (Церква Божа), пастор Миколай Павлунь (Церква Євангельських Християн Баптистів), пастор Євгеній Жижин (Новоапостольська церква), пресвітер Валерій Воінський (Церква Божа «Віфанія»), диякон Вадим Літвінов (Церква Христа Спасителя), пастор Мурад Байрамов (Церква «Нове покоління»).