Співець одвічної краси

img_0994dscn7782-rrr

У загальноосвітній школі №1, яка носить ім’я  геніального українського кінорежисера, видатного письменника і публіциста Олександра Петровича Довженка,  відбувся захід «Співець одвічної краси», приурочений вшануванню пам’яті видатного українця.

Захід підготувала і провела вчитель української мови та літератури, керівник шкільного музею Чорновол В.П. спільно з бібліотекарем Новокаховського виконкому Сергєєвою Н.О. та екскурсоводом музею історії  Ільницькою Н.М. На заході були присутні учні старших класів, учителі, адміністрація та засоби масової інформації. Почесні гості заходу – хор ветеранів. Перед присутніми виступили  Сергєєва Н. О. та Ільницька Н.М. Вони із задоволенням розповідали про О.П.Довженка як про людину, громадського діяча, про письменника і кінорежисера, про його захоплення, ідеали.

Глядачі  мали змогу переглянути відеофільм «Обличчя української нації: Олександр Довженко», під час якого познайомилися з найцікавішими фактами біографії Олександра Довженка – культової особистості в світовому кіно. Бурхливі оплески отримав на свою адресу хор ветеранів (керівник  Світлана Ричкова), які емоційно та піднесено виконали пісні  про Нову Каховку та не залишили байдужим жодного глядача в залі. Затамувавши подих та стримуючи сльози – саме так усі присутні в залі слухали новелу «Мати» Олександра Довженка у виконанні Валентини Петрівни Чорновол.

 І на завершення заходу піднесено та урочисто пролунав Гімн Довженківців у виконанні солістів Глинянської Ольги та Левак Поліни, учнів 7-В класу.  Це був, дійсно, зворушливий момент, коли всі присутні в залі, стоячи, вголос чи про себе з гордістю співали Гімн школи.

Присутні вшанували пам’ять видатного українця покладанням квітів біля підніжжя пам’ятника О.П.Довженку. Право покласти квіти біля пам’ятника було надано переможцям шкільних і міських олімпіад з української мови та конкурсів Т.Г. Шевченка, учениці 10-А класу Єліній Олександрі та учениці 11-А класу Ревіцькій Ангеліні.

Метою проведеного заходу було показати велич таланту О.Довженка, який усе життя працював на українську ідею, викликати інтерес до творів письменника, бажання прочитати їх у повному обсязі, посіяти в дитячих душах гордість за рідний край, який подарував світові такий талант. Сподіваємося, що посіяні зернинки впали у благодатні землі і обов’язково проростуть. І ми впевнені, що учні школи, вступаючи в ряди юних Довженківців, з гордістю носять це звання,  і що «вогонь Довженкового серця не згасає» не тільки в пісні, а і в нашій пам’яті.img_1001
img_0999
img_1005