Сплата роздрібного акцизу до бюджету Новокаховської громади

За інформацією відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж 11 місяців нинішнього року до бюджету Новокаховської міської територіальної громади надійшло 29,7 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів – на 179,3  тис. гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, що суб’єкти підприємництва, які мають відповідні ліцензії, щомісяця сплачують п’ятивідсотковий акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздріб. Платіж повністю зараховується до бюджету громади, на території якої здійснюється торгівля, тому голови територіальних громад повинні контролювати дотримання вимог законодавства всіма суб’єктами господарювання, які реалізують підакцизну продукцію.

Споживачі ж, у свою чергу, мають бути обачними – купувати алкогольну та тютюнову продукцію, марковану акцизними марками встановленого зразка, і перевіряти відображену у фіскальному чеку суму акцизного податку, адже кошти від сплати до місцевих бюджетів податку направляються територіальними громадами на підтримку закладів освіти та медицини, ремонт доріг, будівництво спортивних та дитячих майданчиків, інших соціальних проектів.