Спортсмени Херсонщини зібрались для вирішення питань фізичної культури і спорту

Сьогодні, 19 травня, на розширеному засіданні координаційної ради з питань фізичної культури і спорту в області обговорили стан розвитку фізичної культури і спорту Херсонської області та визначили пріоритетні напрямки подальшої діяльності.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

У засіданні взяли участь: керівництво обласної державної адміністрації, члени координаційної ради, керівники фізкультурно-спортивних закладів, установ, організацій області та заступники голів районних державних адміністрацій, міських голів міст обласного значення з гуманітарних питань.

Розпочали роботу ради з приємного дійства – нагородження переможців та призерів обласного рейтингу з видів спорту у 2014 році, а також VІІ літніх спортивних ігор молоді Херсонщини 2014 року. Кубки і грамоти переможцям вручила перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова.

Вона відзначила, що у спорті важливі не слова і обіцянки, а перемоги, які здобуваються завдяки наполегливим тренуванням. «Людина демонструє те, що вміє і над чим невпинно працює. А вміння перемагати – обов’язкова риса для спортсменів. Таких, як ви!», – відзначила Валентина Січова.
Так, призові місця посіли дитячо-юнацькі спортивні школи Скадовського, Цюрупинського, Великоолександрівського, Горностаївського, Великолепетиського, Білозерського, Нововоронцовського, Генічеського, Голопристанського та Високопільського районів, міста Херсона, Нової Каховки й Каховки. Також нагородили обласні організації фізкультурно-спортивних товариств «Динамо», Збройних сил, «Спартак», «Україна», Херсонську обласну спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву з вільної боротьби  «Колос», спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву № 2 Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації, Херсонську міську дитячо-юнацьку спортивну школу № 3 Херсонської міської ради, Дитячо-юнацьку спортивну школу № 6 Херсонської міської ради, Новокаховську дитячо-юнацьку спортивну школу “Таврія”, Комунальний позашкільний заклад «Скадовська районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа»,  Спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», Дитячо-юнацьку спортивну школу з ігрових видів спорту Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», Комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу «Гарт» та Херсонську дитячо-юнацьку спортивну школу з шахів і шашок Херсонської міської ради.
Також начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Юрій Семченко презентував присутнім концепцію розвитку фізичної культури і спорту в області, спортивну карту, реєстр спортивних споруд та паспорти видів спорту, що культивуються на Херсонщині.

До речі, за словами Юрія Семченка, всі матеріали, презентовані на засіданні, вже найближчим часом будуть розміщені на офіційному сайті Центрального спортивного порталу Херсонської області.

У професійному спорті мають на меті ввести систему матеріального заохочення спортсменів і тренерів, аби ті не залишали рідний край і прославляли Херсонщину.

У рамках концепції заплановано проведення активної роботи з інформування населення – будуть запущені тематичні спортивні теле- та радіопередачі. Проводитимуться спортивні заходи, у тому числі й масові, якими планується охопити щорічно близько 25 тисяч чоловік. Також є необхідність проведення спартакіад для пересічних громадян.

«За статистичними даними, на Херсонщині долучаються до різноманітних видів спорту лише 13,5% людей. Потрібно щорічно збільшувати цей показник хоча б на 2%, тому сьогодні ми розробляємо таку єдину концепцію, яку буде погоджено з усіма членами координаційної ради і запущено у роботу», – відзначив начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації.