Споживач завжди правий, але…

Як показує практика, ствердження «споживач завжди правий» не завжди спрацьовує, а втім уважніше приймайте рішення в ситуаціях що виникають.

 – Лопнула труба, і ми мимоволі залили стелю сусідів. Невелика пляма спричинила багато неприємностей. Сусіди вимагають купу грошей, яких вистачить на ремонт всієї кухні, на що ми не погоджуємось, що робити? 

– Ви маєте повне право наполягати на створенні комісії. У Вашому випадку це представники ОСББ, свідки та фахівців з ремонту, яких Ви також можете запросити. Складається відповідний акт та кошторис на витрати по усуненню завданої шкоди, а потім приймається рішення або взаємне, або судове.

 Придбали хлопавку для проведення  свята, а у  відповідний момент вона не спрацювала, свята, як то кажуть,  не вийшло. Продавець відмовляє повернути гроші та звинувачує нас в не недотриманні правил користування виробом. Чи правий він? 

Інформація щодо правил користування  виробом зазначаються на упаковці, або в інструкції. Не дотримання рекомендацій виробника чи ігнорування ними може стати причиною виходу виробу з ладу. Але трапляються випадки наявності в товарі недоліку виробництва і це передбачає обов’язкове повернення грошей.  У Вашій ситуації, якщо це  принципово, рішення винесе експертиза відповідним висновком.

Під час проведення техогляду, шини в моєму авто були пошкоджені, я повинен був придбати нову резину на чотири колеса, адже їхати не зміг. Надавач послуги спочатку обіцяв покрити збитки, а потім став мене уникати, не відповідати на дзвінки, що мені робити? 

– Якщо Ви були одні, а підприємець відсутній необхідно було запросити свідків навіть представника поліції та  негайно складати акт щодо завданої матеріальної шкоди під час надання послуги у присутності майстра.  З відповідним актом, квитанціями по сплаті за послугу та чеками покупки шин необхідно звернутись до власника СТО в письмовій формі, а в подальшому до Держпродспоживслужби та суду.

 – За послугу водопостачання нарахували борг з сумою якого я категорично не згодна. В КП «Міський Водоканал» мені пояснюють, що за цей час двічі змінювався тариф, а чому про це говорять лише зараз, в мене і субсидія оформлена?    

– Про змінну тарифу будь-яке підприємство заздалегідь повідомляє через засоби масової інформації. Навіть якщо Ви не читаєте пресу та не спілкуєтесь з сусідами, Ви зобов’язані слідкувати за власними коштами, які сплачуєте за послугу та проводити звірку з підприємством, це і буде запорукою Вашого спокою.

 

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів