Споживай органічне! У Новій Каховці пройшов тиждень “екологічного споживача”

Вчора, 2 жовтня, о 10 годині розпочався день відкритих дверей на базі Новокоховського агротехнічного коледжу. Даний захід  представила завідувач навчально-практичного центру коледжу Марія Гордецька.

Привітала відвідувачів та учасників заходу Голова НКМГЕО «Мама-86» Козак Таїса Федорівна. Вона подякувала  агроколеджу,  Дитячому екологічному центру «Ластівка» м. Херсон , загальноосвітній  школі  № 3 за організацію в проведенні  такого чудового та необхідного заходу, який триває  впродовж  місяця, та нагородила  грамотами організаторів та активістів.

Гостями виставки були представники  не лише Нової Каховки, Таврійська, сіл Новокаховської міської ради, але й  з Херсона та з сіл інших районів:  Тягінки, Отрадо-Кам’янки, Чаплинки.

Після привітань та невеличкого концерту гостей запросили безпосередньо до експозиції виставки.

На виставці були презентовані:

 • малюнки учнів ЗОШ №3 ;
 • наукові розробки студентів Н-Каховського агроколеджу  та виставки з органічного землеробства та переробки продукції, зокрема:

-майстер-класс з виробництва домашнього майонезу;

-роботи студентів в інформаційній рекламі «Жити органічно» ;

-представлені технології вирощування каліфорнійський красних червів;

-технології збирання мотиля для годівлі риби цінних сортів риб;

-технології вирощування органічної сільськогосподарської продукції.

Також, студенти продемонстрували майстер-класс  з аналізу овочів та води на нітрати, підготовили карту виробництва сертифікованої продукції Херсонщини.DSCN9220

У заході також взяли участь:

 • Державне підприємство Дослідне господарство «Новокаховське» (с. Плодове), яким запропоновано до реалізації широкий асортимент понад 150 видів декоративнних, плодових та ефірно-масляничних рослин  (посадочний матеріал хвойних пород, листопадних дерев, вічнозелених та листопадних кущів, лекарських  та ефірно масляничних культур, травяні збори, квіти, приправи)
 • Міжрайонне товариства любителів птахівництва (м. Каховка, м. Нова Каховка,  м. Берислав) – Голова Полежай Віталій Миколайович, яким представив різні види декоративних  фазанів, курей, водоплаваючих;
 • ЧП Ботов Михайло Євгенієвич, представив кролів та перепелів, який вигодовує комбікормами власного натуральног виробництва.
 • Краснобородько Сергій Єгорович – член малої академії наук, який представив можливості вирощування на Херсонщині органічних екзотичних овочів та фруктів, зокрема:
 • понтийського бояришнику (росте в Південому Узбекистані, Авганістані);
 • домашньої рябини (росте в Африці, південній  Франції);                                                               зизифусу (з Узбекистану), а також особисто виведені сорта раннього та пізнього десертного зизифусу;
 • хурми (сорт мидер),
 • амарант, з якого можна робити корисний хліб, попкорн, тощо,
 • земляний миндам (чуфа);
 • батат (коренеплід з урожайністю 200-300 кг. на сотку), який може стати альтернативою картоплі.
 • панахеський фундук ( Агідея Кавказ).
 • Компанія Оріфлейм,  яка представила сертифіковані  органічні продукти,  вітаміно-мінеральні  комплекси, косметику.
 • Компанії Амвей, Форефе.
 • Була представлена органічна продукція закуплена НКМГЕО «Мама-86» в супермаркеті «Соняшник», зокрема різні види борошна та пластівців, рослинна олія.

Виставку відвідали заступник міського голови Володимир Сироватка, кандидати на посаду міського голови  Ігор Литвин,   Олександр Довбня.

Тиждень екологічного споживача проходить в Новій Каховці вже третій рік поспіль. В 2014 р. в Новій Каховці  не відмічався продаж органічної продукції в торговельних мережах, а в 2015 р. таку продукцію можна спостерігати в двох торговельних точках.  В м. Херсоні також зросла кількість точок з продажу органічної продукції з двох (у 2014 р.) і семи (в 2015 р.). Крім  органічних продуктів харчування відмічається поява також органічних  засобів по догляду за обличчям та парфумів в стилі еко. Таким чином, завдяки проведенню таких інформаційних заходів, відзначено зростання  кількості торгових точок, в яких наявна органічна продукція,  яка поступово нарощує  попит на неї серед населення.

DSCN9223
DSCN9270 DSCN9272

DSCN9251