Актуальна статистика: споживчі ціни на ринках Херсонської області

торгівля_продаж_продукти_овочі

На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 6,1%) подорожчало м’ясо птиці. На 4,8–1,6% підвищились ціни на сметану, рис, кисломолочну продукцію, масло, молоко, сир і м’який сир (творог), свинину, яйця. Крім того, на 0,5–0,1% зросли в ціні макаронні вироби, борошно пшеничне, овочі, хліб, цукор. Водночас у поточному місяці було зафіксовано значне зниження вартості крупи гречаної та фруктів (на 10,7% та 4,5% відповідно). Також, на 0,5–0,1% подешевшали риба та продукти з риби, безалкогольні напої, яловичина.

Такі данні наводять в Головному управлінні статистики України в Херсонській області.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 2,8% внаслідок зростання цін на тютюнові вироби (на 2,9%) та на алкогольні напої ­ (на 2,8%).

Одяг і взуття подорожчали на 10,9%, зокрема, взуття – на 14,3%, одяг – на 8,9%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива у поточному місяці зросли на 4,5% внаслідок збільшення тарифів на електроенергію     на 27,8%.

Підвищення цін (тарифів) у сфері охорони здоров’я на 0,8% було зумовлено збільшенням вартості фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 1,1%) та вартості амбулаторних послуг (на 1,0%).

У транспортній сфері ціни (тарифи) зросли на 1,0% за рахунок подорожчання транспортних засобів на 3,6%, палива та мастил – на 0,2%.