США категорично відкинули ідею Путіна про референдум на Донбасі

Офіційний Вашингтон не розглядає законної можливості для проведення будь-якого референдуму на окупованій українській території, допоки вона перебуває не під контролем уряду України. Будь-які спроби провести такий плебісцит вважатимуться нелегітимними.  

США категорично відкинули ідею Путіна про референдум на Донбасі Так відповіли на офіційний запит власного кореспондента Укрінформу в Державному департаменті США, повідомляє expres.ua.

«Ми не розглядаємо підтримки референдуму на сході України», – підкреслив офіційний представник Держдепартаменту у відповідь на прохання підтвердити або спростувати інформацію про обговорення цієї теми на саміті президентів Трампа й Путіна.

Про те, що президенти обговорювали це в Гельсінкі 16 липня, написало напередодні інформагентство Bloomberg. У п’ятницю це підтвердив російський посол у Вашингтоні Анатолій Антонов.

Як зауважили в цьому зв’язку в Держдепартаменті США, «Мінські угоди є процесом для розв’язання конфлікту на Донбасі, і ці угоди не включають жодної опції для референдуму».

Крім того, в Державному департаменті наголосили: «Організація так званого референдуму в частині України, яка не знаходиться під контролем уряду, буде незаконною».