США розширили санкційний список щодо РФ

Мінфін США у п’ятницю доповнив список російських бізнесменів і топ-менеджерів, проти яких введені санкції. У новому санкційному списку кілька десятків осіб і 15 компаній, передає УНН з посиланням на повідомлення мінфіну США.

США розширили санкційний список щодо РФДо списку, зокрема, увійшли бізнесмени і посадовці Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Сулейман Керімов, Олексій Міллер.

Нагадаємо, у ніч на 30 січня мінфін США представив конгресу “кремлівську доповідь” – список посадовців, політиків і великих підприємців, які можуть мати зв’язки з російською владою, зокрема – з президентом РФ Володимиром Путіним.

До нього увійшли топ-посадовці, зокрема, голова МЗС РФ Сергій Лавров, як і інші члени російського уряду на чолі з прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим, прес-секретар В.Путіна Дмитро Пєсков, помічник президента РФ Владислав Сурков.

Також у списку – олігархи, які працюють у різних сферах російської економіки – очільники банків, підприємств нафтогазової, металургійної промисловості. Зокрема, там опинився і голова російського газового монополіста “Газпрому” Олексій Міллер.

Складання такого списку вимагає торішній американський закон “Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій”, який президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав у серпні 2017 року. До цих людей потенційно можуть застосувати санкції.

У Росії на опублікування списку відреагували у низці російських державних установ, хоча ще днем раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що “сама публікація списку нічого не означає”, адже “не є черговою хвилею санкцій”.

Пізніше він заявив, що США оголосили своїми ворогами фігурантів “кремлівської доповіді”.