Стало менше зґвалтувань та грабежів, але побільшало умисних вбивств

prokur

У прокуратурі Херсонської області  під головуванням прокурора області Богдана Подубинського відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів регіону. Підчас наради обговорено стан організації діяльності правоохоронних органів області щодо протидії злочинності у тому числі її організованим формам протягом 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Херсонської області.

За минулий рік було знешкоджено діяльність 3 злочинних угруповань, у тому числі 2 – з корумпованими зв’язками. До суду направлено обвинувальні акти стосовно 9 членів злочинних угруповань.

Зменшилася загальна кількість облікованих кримінальних правопорушень. Спостерігається зменшення на третину особливо тяжких злочинів, питома вага яких по області утричі менша середньо державних показників.

Більш, ніж на 30% зменшилася загальна кількість облікованих зґвалтувань і розбоїв, на 20% – шахрайських дій та майже на 7% – грабежів.

Але разом з тим, криміногенна ситуація залишається складною, рівень злочинності в області є одним з найвищих по державі.

Так, на Херсонщині зросла кількість учинених умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень. Про неналежну організацію профілактичної роботи свідчить те, що майже кожне друге кримінальне правопорушення вчинено особами, які раніше притягувались до кримінальної відповідальності.

За підсумками засідання наради визначено ряд заходів, спрямованих на об’єднання зусиль правоохоронців області задля ефективної протидії злочинності.

Зокрема, правоохоронні органи першочергово спрямовуватимуть зусилля на протидію проявам сепаратизму,ефективну боротьбу із злочинами економічної спрямованості, викриття злочинної діяльності організованих груп, учасники яких займаються незаконним видобуванням природних ресурсів, обігом наркотиків, зброї, вибухівки.