Стати кращою версією самого себе

Нещодавно для вчителів початкових класів Нової Каховки вчитель ЗОШ №7 (директор Лілія Грішагіна) Любов Кучма провела перше засідання майстер- класу «Стати найкращою версією самого себе» на тему: «Особистість вчителя. Становлення педагога – гуманіста. Лейт-мотив якого «Учитель, спрямований у майбутнє…».

 Сучасний учитель – людина, яка веде за собою, створює настрій, спонукає до дій, яка поруч з учнями й водночас  дещо попереду; людина,  яка вміє вислухати, порадити, здатна визнати свої помилки, людина, яка не зупиняється на досягнутому, навчається у старших і прислухається до думок молоді, аналізує, творить; людина, яка просто живе, живе так, як того вимагає сучасний світ.

А за сучасних умов, умов гуманізації та демократизації освіти, вимоги до педагогів значно підвищено. Одним із засобів розв’язання цієї проблеми є активна та наполеглива праця кожного вчителя.

 Присутні на засіданні колеги із ЗОШ№1, №5, №8, №7, Дніпрянської та Маслівської шкіл підтримали думку, що нероздільними є такі поняття як педагогічна майстерність та педагогічна творчість. Високий професіональний рівень педагога сьогодні вимагає не тільки глибокого знання предмета, але і здатності його до виховання творчої особистості учня. Для цього вчитель повинен сам бути творчою особистістю. Він має  вміти залучити і учнів до процесу творчості та пробуджувати в них творчу активність. А одним з важливих завдань для педагога є здат­ність його до саморозвитку та самовдосконалення.