STEM-освіта разом з LEGO – це весело та цікаво!

У 2016-2017 навчальному році Новокаховська школа №3 стала однією з п’яти шкіл України, що отримали грант від двох міжнародних компаній FIRST та LEGO Group. Вже другий рік  учні є учасниками фестивалю FIRST LEGO League Junior, що створений для дітей 6-10 років. Його мета – надихнути дітей початкової школи вивчати науку, технологію, математику а також долучатись до вирішення актуальних світових питань за допомогою їхньої улюбленої іграшки – конструктора LEGO.

Кожен рік, у всьому світі, навчальні заклади формують команди дітей і беруть участь у фестивалі. Влітку всі команди реєструються і дізнаються Тему Сезону, над якою будуть працювати протягом декількох місяців. Ця тема завжди пов’язана з актуальною світовою проблемою, тож у дітей є унікальна можливість дізнатися, що трапляється в світі та долучитися до його покращення. Тема минулого року була присвячена вивченню взаємодії між людиною і твариною та мала назву «Світ Тварин».

Тема Сезону 2017-2018 називається «Пригоди води», вона присвячена дослідженню того, як ми використовуємо воду; який шлях проходить вода перед тим, як потрапити до нас та як ми можемо поліпшити цей шлях, або хоча б його частину.

На своїх заняттях тренери команд (Наталя ЗавадаОльга ОбревкоСвітлана КисловськаСвітлана ВереничОлена Турбаба) використовують не лише конструктор LEGO, а залучають дітей до пошуку інформації, створення малюнків, обговорення цікавих фактів про воду, перегляду відеоматеріалів відповідно тематики сезону. Найцікавішим для юних інженерів є створення та програмування рухливих моделей за допомогою набору LEGO WeDo 2.0.

Для вирішення завдань сезону, захоплюючого навчання та натхнення учнів на нові звершення, в рамках гранту, школа безкоштовно отримала 5 «наборів для натхнення» Inspire Set, які складаються більше ніж з 700 деталей LEGO, необхідних для конструювання Моделі Сезону – водяної помпи та 30 яскравих «зошитів інженера», що містять детальний план на 12 занять.

Участь у проекті стимулює в учнів допитливість, мотивацію до самостійних досліджень, створення простих приладів, сприяє розвитку у дитини образного й елементів наочно-схематичного мислення,  дозволяє досягти успіху кожній дитині, заохочує ставати активними.

Ми дуже раді, що приєдналися до програми FIRST LEGO League Junior для дітей 6-10 років. Це неймовірно круто!

 

Світлана Веренич, заступник директора ЗОШ №3