Стережіться павуків!

У спекотний літній період активізуються та можуть становити небезпеку для здоров’я та життя людей павуки.
Найнебезпечнішими прийнято вважати укуси каракурта, бурого павука-відлюдника і тарантула. Улюбленими місцями цих павуків є темні сухі місця з теплим кліматом. Не дивно, що оселяються вони переважно в мало відвідуваних місцях, закиданих непотребом. Відрізнити каракурта від інших павуків вдається за рахунок червоного малюнка, який своїм зовнішнім виглядом нагадує пісочний годинник і розташовується на черевці. Бурому павуку-самітнику також притаманний особливий малюнок, який нагадує скрипку і розташовується на його спинці. Відмінною рисою тарантула прийнято вважати його великі розміри, а також поселення в степових ґрунтах. Укуси павуків, найчастіше, трапляються під час екскурсій, експедицій, походів або під час здійснення сільськогосподарських робіт.
Управління з питань надзвичайних ситуацій  та цивільного захисту населення нагадує правила поводження у разі отримання небезпечного укусу.
Якщо Вас вкусив павук:
– Рясно промийте уражену ділянку мильною водою.
– Зафіксуйте уражену частину руки або ноги, скориставшись гілкою або дошкою. Знерухомлення кінцівки дасть можливість попередити швидке поширення отрути по організму.
– У разі якщо укус прийшовся на область верхньої або нижньої кінцівки, слід накласти пов’язку трохи вище місця ураження, щоб попередити поширення отрути. Дуже важливо щоб накладена пов’язка не була надмірно тугою, так як вона може зупинити циркуляцію крові в нозі або руці.
– На уражену ділянку слід накласти холодний компрес. В даному випадку можна скористатися допомогою пляшки з холодною водою або міхура з льодом.
– Вживайте велику кількість рідини, це допоможе вивести отруту з організму.
– Якщо потерпілого турбують слабо виражені симптоми, тоді йому слід дати таблетку ацетамінофену або аспірину. Дітям у таких випадках рекомендується давати парацетамол.
– Враховуючи небезпеку, яку становлять укуси павуків для людей (особливо для дітей), після проведення наведених вище невідкладних заходів, слід обов’язково викликати лікаря.