Столтенберг підтвердив посилення східного та південного флангів НАТО

НАТОГенсек НАТО Єнс Столтенберг підтвердив розміщення нових підрозділів Північноатлантичного альянсу на східному фланзі НАТО та оприлюднив плани щодо розширення присутності на півдні Європи. Про це він заявив під час прес-конференції на саміті НАТО у Варшаві, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Сьогоді ми зробили наступний крок. Йдеться про розміщення нових багатонаціональних батальйонів НАТО на ротаційній основі в Польщі, Литві, Латвії, Естонії”, – заявив Столтенберг.

Він зазначив, що батальйонною бойовою групою у Литві управлятиме німецьке командування, у Латвії – канадське, в Естонії – британське, а у Польщі – американське.

Столтенберг також повідомив про прийняте на саміті рішення щодо створення нової бригади країн НАТО в Румунії і Болгарії.

“Cьогодні ми прийняли рішення про так звану передову присутність сил НАТО на південному сході Європи. Це буде зроблено на основі румуно-болгарської бригади”, – заявив генсек.

Він додав, що у південно-східній частині Європи проводитиметься більше навчань.

За його словами, у жовтні міністри оборони країн НАТО обговорять можливе посилення присутності Альянсу у повітряному та морському просторі Чорного моря.