Стратегія безбар’єрності

До відома проектувальників, забудовників всіх форм власності! Відділ капітального будівництва виконавчого комітету інформує, що міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов провів щотижневу селекторну нараду з головами обласних державних адміністрацій. У центрі уваги були проекти «Великого будівництва», питання запровадження інклюзії та безбар’єрності на об’єктах соціальної сфери.

Напередодні відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з розробки проекту Національної стратегії безбар’єрності за участі першої леді України Олени Зеленської, де був презентований план роботи та шість стратегічних напрямів.

Головна мета стратегії – розбудова безбар’єрності у різних вимірах суспільного життя України – інфраструктурі, економіці, освіті, соціальній сфері тощо. Тобто мають враховуватися потреби усіх груп населення, в тому числі, осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей.

Планується, що стратегія буде розроблена протягом найближчих двох місяців.

До 6 напрямів, що ляжуть в основу Національної стратегії безбар’єрності, увійшли: соціальна, освітня, економічна, громадянська, фізична та цифрова безбар’єрність. Під кожний стратегічний напрямок формуються тематичні експертні робочі групи.

На першому етапі роботи учасники групи зосередяться на досліджені основних проблемних питань за кожним з напрямків та шляхами їх вирішення. Наступний крок – затвердження плану дій та підготовка законопроектів, орієнтованих на її імплементацію. Перший проект стратегії буде представлено вже на початку березня.

Наразі безбар’єрність стає в Україні державною політикою. Відтепер це новий важливий напрям регулярної роботи Мінрегіону з керівництвом областей.

Відділ капітального будівництва