Стрес провокує зменшення розміру мозку і погіршення пам’яті

До такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету, пише “Країна здоров’я”.

Стрес провокує зменшення розміру мозку і погіршення пам'ятіАмериканські вчені довели, що стрес у людей середнього віку призводить до зменшення розміру мозку, через що сильно страждає пам’ять людини. Цей негативний ефект стресу зафіксували у людей старших 40 років, які не мали старечого недоумства. З’ясувалося, що патологічні процеси у них в мозку здійснюються під впливом стресового гормону кортизолу. Розумові процеси через стрес також порушувалися.

Вченим вдалося зафіксувати втрату пам’яті і зменшення розміру мозку у людей середнього віку ще до того, як у них проявилися будь-які симптоми. Саме тому кожному з нас необхідно докладати всіх зусиль для того, щоб знизити рівень стресу. Треба нормально висипатися, дотримуватися помірних фізичних навантажень, практикувати техніку релаксації, а також регулярно здавати аналізи для визначення рівня кортизолу. У разі необхідності можна приймати ліки для зменшення показників цього гормону.

Кортизол допомагає організму реагувати на стрес. Він також знижувати рівень запалень, контролює цукор в крові і артеріальний тиск, регулює метаболізм і допомагає з імунною реакцією. Підвищений рівень кортизолу пояснюється впливом стресу, різними медичними проблемами або ліками.