«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається», – Андрій Гордєєв

Завершальним етапом виїзної наради Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, яка відбулась на Херсонщині, стало робоче засідання в приміщенні Херсонського обласного онкологічного диспансеру під головуванням Андрія Павелко.

 

Серед питань, які порушили народні обранці було питання щодо стану та перспектив розвитку зрошення на Херсонщині.

«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається», - Андрій Гордєєв

«Зрошення на Херсонщині стрімко розвивається завдяки тій увазі, яку приділяють всі органи влади», – відзначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Наразі в області діє програма по відновленню зрошення, за якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн грн на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн виділено  з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж, тобто фермерам залишається придбати лише зрошувальні машини.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова відзначила Херсонщину як одну з передових областей країни, що приваблює агропромисловим комплексом, багатим природно-ресурсним потенціалом, людським капіталом, сприятливим інвестиційним кліматом: «У зв’язку зі збільшенням експорту, а особливо зернових культур, ваша область посідає вагоме місце».

«У 2017 року вдалося залучити з бюджетних коштів 30 млн грн на зрошення, 26 з яких пішли на Херсонщину. За цей кошт було реконструйовано  і відбудовано насосні станції в Генічеському,  Олешківському, Каховському та Білозерському районах, що дало змогу ввести додатково  3,5  тис га  зрошення». У 2018 році планується зросити ще близько 13 тис га, – зазначає народний депутат України Сергій Хлань.

Доповідаючи парламентарям про досягнення області в галузі зрошення, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко від імені аграріїв Херсонщини висловив слова вдячності Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Херсонській обласній державній адміністрації та обласній раді за вагому фінансову підтримку галузі у регіоні, а також зазначив: «З 2015 року ведеться будівництво капітальної підпорної споруди – дамби – на Північнокримському каналі поблизу межі Херсонської області та АР Крим загальною вартістю понад 70 млн грн. І вже використано 49 млн грн. У 2018 за рахунок державного фонду розвитку водного господарства планується надходження ще 17 млн грн. Це дасть змогу добудувати дамбу, тим самим зробити такі умови, щоб у виробників рису було більше води, що в свою чергу підвищить врожайність цієї культури».

Нагадаємо, що від початку року було відкрито насосну станцію, побудовану приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради Каховського району, яка дає змогу зрошувати 120 га земель. А також запущено сучасну новозбудовану насосну станцію та систему зрошення ТОВ Торговий дім «Долинське», керувати якою можна з планшету, на площі майже 1000 га.

Автор: Гуськова Елеонора, сайт Херсонської ОДА