Студенти Новокаховського ПТУ №14 дбають про чистоту міста, в якому навчаються

У Новокаховському професійно-технічному  училищі  №14 навчаються не тільки місцеві  учні міста, а з багатьох міст, районів області. Для них Нова Каховка стала рідною домівкою на довгі три роки навчання. Педагогічний колектив училища вчить своїх студенті любити те місце, де вони  живуть.

Тому напередодні весняних свят учнівський колектив разом з майстрами виробничого навчання взяли участь у генеральному прибиранні території. Почалося все 17 квітня  під час проведення в училищі Дня учнівського самоврядування , коли учні організували трудовий десант , закупили весняні квіти і висадили їх біля пам’ятника  Героям АТО.

19 квітня, озброївшись граблями, лопатами, пакетами для сміття учні училища вирушили на прибирання лісової смуги в районі перехрестя проспекту Перемоги  та вул. Соборна.  Було зібрано 45  мішків  сміття.

24 квітня, до Всесвітнього Дня довкілля, учні вийшли до парку біля  пляжу:  прибрали сухе листя, збирали сміття , очистили  від піску бордюри  та пофарбували їх.  Впорядкуванням цих місць, до слова, училище займається не один рік поспіль. І кожного разу приємно почути слова подяки, підбадьорювання від звичайних перехожих, мешканців міста. Після цього вони починають розуміти, що така  робота дозволяє зробити наше місто кращим та чистішим.

Адаптуючись в сучасному світі, вони також розуміють, що нині потрібен фахівець, якого не треба переучувати. Студенти ПТУ №14 беруть активну участь в благодійних акціях, міських заходах, але сьогодні попит на наших кваліфікованих робітників вдвічі перевищує пропозицію.

Тому сьогодні розпочати свою трудову кар’єру з професійного училища не лише не соромно, а й престижно, адже робітнича професія, яку дає  даний навчальний заклад, – це гарантований достойний заробіток і забезпечене життя.

Чому ми так вважаємо? Нам довіряє держава.  Наказом  МОНУ від 27.02.2018  з 1 вересня  2018 року в училищі відкривається  навчально-практичний центр з підготовки робітничих кадрів  за напрямком «Електротехнічні технології», кошти на обладнання якого виділені з державного бюджету. А це означає, що  наші учні-електромонтери вчитимуться в  просторих  кабінетах і майстернях  з  новітнім  обладнанням, з використанням сучасних матеріалів і інструментів.

Нам довіряють роботодавці. Все більше підприємств різних форм власності зацікавлені в наших учнях, і вже сьогодні охоче беруть їх на оплачувану виробничу практику. Ми співпрацюємо з двома гігантами машинобудівної галузі – Бериславським і Херсонським заводами, на яких практикуються наші верстатники широкого профілю, електромонтери, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів. Керівництво підприємств пропонує учням вигідні умови працевлаштування і подальшого навчання.

Нам довіряють батьки. ПТУ № 14 – одне з небагатьох на Херсонщині, хто виконав план регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів. І це не випадково, адже за останні декілька років в закладі відбулись кардинальні зміни, спрямовані на покращення умов навчання, проживання та дозвілля учнів. За рахунок зароблених коштів були реконструйовані майстерні автослюсарів, верстатників широкого профілю, кабінетів права та історії України.

Не залишається поза увагою в училищі і військово-патріотична і спортивна робота. Гуртки  «Південна варта» та «Майбутній воїн» готують учнів до захисту Вітчизни. Учасники спортивних секцій не лише підтримують себе у гарній фізичний формі, але й посідають призові місця у обласних та Всеукраїнських спартакіадах. В гуртках технічної творчості хлопці і дівчата відшліфовують професійні навички.

Одним словом,нашим учням ніколи байдикувати.

Молодь є обличчям нашого міста. І від того, як ми будемо навчати і виховувати її в училищі, буде залежати його  майбутнє та всієї  країни.

Адміністрація ПТУ №14