Студенти Нової Каховки провели традиційну загальноміську толоку

Щороку новокаховчани підтримують гарну традицію й перед великодніми й травневими святами виходять на загальноміську весняну  толоку.

Погожими й сонячними днями квітня Нова Каховка була схожа на справжнісінький вулик, у якому не покладаючи рук,  працювали  різні організації, комунальні підприємства, колективи дитячих садків, шкіл, жителі багатоповерхівок і мешканці приватних будинків,  а також решта небайдужих до чистоти міста людей.

Робота триває. І тішить те, що завдяки спільним зусиллям вулиці міста, сквери, парки, лісосмуга, двори та клумби вже приведені до належного вигляду, зокрема й   одні з найпроблемніших зон – вулиця Першотравнева біля будинку №30 і до перетину з Індустріальною, вул. Зорге, Горького та лісосмуга на вул.. Щорса.  На цих ділянках вчора, 21 квітня, працювали студенти навчальних закладів міста: політехнічного коледжу, університету «Україна», електро-технічного ліцею, приладобудівного технікуму, Вищого професійно-технічного  училища, агроколеджу, ПТУ №14. Техніку надали: КП «Міський водоканал», КП «Теплові мережі», Новокаховське лісництво.IMG_3292IMG_3277

«Дуже важливо не залишатися осторонь від таких проблем, як забруднення навколишнього середовища. Своїм прикладом ми демонструємо це, – зазначив один з учасників толоки. – Попереду – свята, тож хто, як не ми, молодь,  повинні  подбати про чистоту довкола, адже самі прийдемо відпочивати. З року в рік, виходячи на такі заходи, ми говоримо – чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Будемо сподіватися, що врешті решт цього принципу будуть дотримуватися абсолютно усі мешканці  нашого міста».

За словами начальника екологічної інспекції  Олександра Лимаря, у місті вдало завершилася акція з висадження дерев.

-Понад 250 саджанців висаджено у парковій зоні (черемхи, дуби, горобина, ясени, верба хвиляста): там, зараз будується дренаж, на алеї між дитячим майданчиком і Палацом культури, біля пам’ятника Шевченку, на стадіоні, – зазначив Олександр Матвійович. – Минулого року почали засаджувати низькорослими деревами та декоративними чагарниками високовольтний коридор. Цього року ця робота продовжилася: висаджені церцис і кельрейтерія. Нові насадження зроблені на вулицях Першотравневій (багаторічний гібіскус), Горького, проспекті Перемоги (катальпи). 180 одиниць (переважно хвиляста верба) місту  подарував підприємець М. Навроцький. І власних було близько 600. Єдине, що засмучує – «небайдужі» мешканці, які заради «легкої наживи» позбавляють місто зеленої краси. Просто за лічені дні після висадки у Новій Каховці було викрадено понад 50 саджанців. Ось так непросто виростити дерева в наш час…

Як відзначили учасники «генерального прибирання», цього року було набагато менше сміття. Залишається сподіватися, що ця позитивна тенденція щоразу буде лише прогресувати.
IMG_3270