Субсидій потрібно видавати якомога менше, люди повинні шукати роботу і більше заробляти, – Гримчак

Уряд планує вийти на той рівень, коли субсидії будуть потрібні все меншій кількості українців, люди повинні прагнути заробляти більше. Про це в ефірі “Вечірнього прайму” на телеканалі “112 Україна” заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

“(Рішення Кабміну – Ред.) це тенденція до того, щоб люди почали шукати роботу і більше заробляти. Оскільки субсидії частково надавалися без належної перевірки”, – зазначив він.

“Ми хочемо вийти на той рівень, коли субсидія буде потрібна все меншій і меншій кількості людей. Це нормально, люди мають більше заробляти”, – підкреслив Гримчак.

За його словами, середня зарплата в Україні – 7,5 тис. грн.

“Це достатньо серйозні кошти. Все не так погано”, – підкреслив він.

При цьому заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій зазначив, що питання субсидій – “не зовсім його питання”.

Як повідомлялося, у наступний опалювальний сезон Україна вступає зі зміненими правилами нарахування компенсацій. Тепер для отримання субсидій доведеться звертатися до соціальної служби удвічі частіше, оскільки період, за який вираховують прибутки, зменшили з чотирьох кварталів до двох. Також при підрахунку будуть враховувати прострочену заборгованість, якщо йдеться про більш ніж два місяці, якщо загальна її сума перевищить 340 гривень. Дотацій у такому разі не дадуть. Також рішенням Кабміну були знижені нормативи споживання газу для приготування їжі і підігріву води, що теж позначиться на субсидіях у бік їхнього зменшення.