Субсидії, що вимотали всіх

34На апаратній нараді 4 серпня начальник міського управління праці та соціального захисту населення Олена Стоянчук навела відомості щодо стану роботи її підлеглих з оформлення субсидій на комунальні послуги.

Підготовка до навали людей, які прийшли оформлювати житлові субсидії, в управлінні почалася заздалегідь. Ще навесні за клопотанням управління рішенням міської ради на дві штатні одиниці збільшено кількість працівників, що займаються оформленням займатися субсидій. Також були виділені кошти та придбані три комп’ютери для обладнання робочих місць та придбання розхідних матеріалів (папір, конверти, тощо).Проведена попередня підготовка співробітників, що працюють з відвідувачами, розроблений алгоритм дій, який дозволяє мінімізувати час цієї роботи.

Міністерство соціального захисту зробило свій «внесок» в справу: комп’ютерна програма, яку надіслано з Києва для автоматичного прорахунку субсидій, майже не працює. П’ять звернень до Міністерства щодо неналежного програмного забезпечення залишились без відповіді. І працівники УПСЗН вимушені в ручному режимі проводити всі обчислення. А це, звісна річ, не прискорює роботу.

Роблять свій «внесок» і прихильники Народного фронту, які своїми майже щоденними акціями з емоційними звинуваченнями у бездіяльності лише створюють нервову атмосферу в управлінні та фактично зривають сталу роботу закладу. Про перешкоджання роботі установи ми зробили відповідну заяву до міського відділу міліції, і тепер правоохоронці повинні дати оцінку таким діям «фронтовиків».

Олена Стоянчук навела статистичні показники, які свідчать про ефективність роботи управління. З 1 травня по 31 червня до УПСЗН особисто звернулося 2035 осіб. По цьому показнику ми другі в області (Херсон – 9449 звернень). Сьогодні – це більше 3000 звернень. Загалом призначено субсидії 3688 родинам, тільки за липень – 1385. Для порівняння, на липень 2014 року субсидію в місті отримували  62 родини (зростання в 57 разів!!!). Всього нараховано субсидій на загальну суму 6 млн. 156 тис. грн., в тому числі за липень – 999,2 тис. грн.

Двічі на місяць в управлінні під головуванням першого заступника міського голови Леоніда Чурсинова засідає комісія, на якій розглядаються так звані спірні заяви. За цей час їх було 172 і всі вони задоволені.Изображение-026

Особливо Олена Михайлівна виділила плідну співпрацю управління з комунальними службами міста: КП «Житлово-експлуатаційне управління», КП «Екосервіс», КП «Міський водоканал», новокаховськими філіями ПАТ «Херсонобленерго» та «Херсонгаз». Спільними зусиллями їм вдалося оптимізувати електронний взаємообмін інформацією і  значно скоротити час, потрібний на призначення субсидій. До того ж контролери РЕСу допомагають соціальним працівникам в розповсюдженні по місту необхідних листів та зразків документів.

Зараз триває робота з перегляду прав пільговиків, у яких по новим законодавчим нормам залишилось право на їх отримання. За допомогою РЕСу в найближчий час їм будуть рознесені відповідні повідомлення.

Підсумовуючи все те, про що на апаратній розповіла Олена Стоянчук, можна зробити висновок: передвиборчі перегони затьмарили мізки «народофронтовцям». Саме стрімке підвищення комунальних тарифів до космічних висот, яке провів уряд очільника їх партії Арсенія Яценюка,  привело до астрономічного зростання кількості злиденних в Україні та нашому місті зокрема. Ваш уряд жбурнув тисячі цих людей у злидні і заставив їх просити у держави допомогу на животіння. Тому заробляти собі передвиборчий рейтинг шляхом роздмухування пристрастей в чергах на оформлення субсидій цим нещасним – це є цинізм. Як ви  людям будете дивитися в очі  взимку, коли оплата опалення на електрики забере всі їх пенсії і не залишить коштів навіть на їжу?..

Віктор Васильєв