Субсидія на опалювальний сезон: кому необхідно звернутися до УПСЗН

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону і розраховується:

– на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

– на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Якщо з травня 2019р. субсидія була перепризначена на новий період – 2019-2020 роки (в т.ч. розмір нульовий), на опалювальний сезон її розрахують автоматично.

Громадяни, яким було відмовлено в призначенні «літньої» субсидії, наприклад, через несплату єдиного соціального внеску, відсутність доходів, заборгованість за комунальні послуги тощо, потрібно звернутися з новою заявою та декларацією.

Також необхідно надати заяву та декларацію громадянам, які отримували житлову субсидію в минулому опалювальному сезоні і не звертались протягом травня-вересня 2019р. за перепризначенням на новий термін:

– орендарям житла;– внутрішньо переміщеним особам;

– домогосподарствам, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

Особливо звертаємо увагу: якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни, необхідно протягом 30 днів надати нову заяву та декларацію.

Довідка

До розрахунку субсидії з жовтня 2019р. будуть враховуватись доходи 1та 2 кварталів 2019р. (з січня по червень включно).

З 1.10.2019 соціальний норматив на природний газ, що використовується на опалення становить 4 куб.м на 1 кв.м опалювальної площі (з урахуванням коригуючих коефіцієнтів: 1-, 2-поверхові будівлі – 0,903; будівлі на 3 і більше поверхів – 0,658).

За отриманням детальної інформації мешканці можуть звертатися:

– про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) одержувачів житлової субсидії – до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг;

– про операції, здійснені за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг – до АТ «Ощадбанк»;

– з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії – до УПСЗН Новокаховської міської ради (вул.Історична, 18, каб.14, тел.5-48-55).

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради