Сучасні підходи до профорієнтації у Новокаховському техніко-економічному ліцеї

В умовах щорічоної появи нових професій, коли розвитку науки  ринок праці потребує старих та нових кадрів. Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необгрунтовано,  людина приречена до багаторічних  такх званих “Сізіфових мук”.

Старшокласникам часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах.  Існує різноманітна кількість методичного матеріалу з питань профорієнтації у закладах освіти, але чітковизначених пояснень подальших дій, допомоги у виборі майбутнього професійного напрямку учням шкіл не надають.
Дуже часто на шляху вибору учнями професії стають їхні батьки, які не розуміють, чому їх дитина обрала саме цей професійний напрям, тому ми в своїй праці систематизуємо найголовніші профорієнтаційні підходи, напрямки, тощо.

Основна мета виробничих екскурсій –  дати учням загальне уявлення про сучасне виробництво, познайомити їх зі структурою підприємств, з умовами та специфікою роботи на них, а  головне – продемонструвати виробничу працю і розповісти про її сутність,  сучасну техніку і технології.

25 жовтня учні ліцею завітали до підприємства «Північнокримський канал». Під час екскурсії працівники  підприємства познайомили учнів з  історією створення, роботою у сучасному стані. Учні з зацікавленістю слухали розповідь працівників, відвідали музей, парк і головні споруди на виробничій базі.

Екскурсія була організована завдяки співпраці адміністрації підприємства і керівництва ліцею та  міського центру зайнятості.