Сучасний погляд на патріотичне виховання

2

Патріотичне виховання завжди було невід’ємною складовою виховного процесу в системі освіти. У сьогоднішніх умовах воно набуває особливої актуальності, нового звучання та підходів.

Основними принципами національно-патріотичної роботи в ДНЗ я/с №1 «Дюймовочка» є народність, природовідповідальність, наочність, активність, систематичність, послідовність, урахування вікових та індивідуальних особливостей вихованців, краєзнавство.

Днями в дошкільному закладі пройшла педагогічна рада на тему «Патріотичне виховання особистості в умовах сучасного дошкілля». Ґрунтовно обговорювалися такі важливі питання, як особливості формування в дошкільників першооснов національної свідомості, виховання патріотизму засобами інтегрованої освітньої діяльності.

Креативно, творчо, співуче, через обігрування народних свят та обрядів відповідно до календарної сезонності, педагоги закладу розкрили питання «Духовні витоки українських свят та обрядів».

Голова батьківського комітету ДНЗ я/с №1 Притика Т.М., яка була присутня на педагогічній раді зазначила, що ефективність розв’язання завдань патріотичного виховання також залежить і від тісної співпраці між педагогами та батьками.

Така організація педагогічної ради дала змогу поділитися педагогам своїми міркуваннями щодо теоретичних та практичних засад з даної теми, ефективності методів подачі знань, доцільності використання різноманітних  засобів впливу та ролі різних соціальних інститутів на дитину.

Підсумовуючи, зазначимо, завдяки такій комплексній роботі ми зможемо досягти мети – становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано будувати її як незалежну правову державу, знати свої права та обов’язки, цивілізовано їх відстоювати та сприяти встановленню миру і злагоди в суспільстві.

Вихователь-методист Стуканова О.В.