Суд повернув пожежну частину у власність обласної служби ДСНС

Історія пожежної охорони Херсонщини є досить насиченою, багатою на різноманітні події з життя гарнізону, серед яких і чисельні реорганізаційні зміни, зокрема, злиття пожежної охорони з міністерством з надзвичайних ситуацій. З того часу функції служби значно розширились: від пожежних до рятувальних. Саме у період таких перетворень відбувались і зміни у матеріально-технічному забезпеченні, у правах власності на деякі об’єкти.

Про це повідомляють у прес-службі ГУ ДСНС України у Херсонській області.

DSCN7529

Ще у 1994 році Приладобудівний завод «Сокіл» у місті Нова Каховка передав Відділу пожежної безпеки Херсонської області пожежне депо під розміщення професійної пожежної частини (ППЧ № 36). Тут був встановлений спортивний майданчик, а також створено базу газодимозахисної служби з димокамерою. Згодом до будівлі депо вдалось прибудувати 4 бокси для автотранспорту.

Однак, після розформування у 2002 році професійної пожежної частини №36 Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради від 21.11.2006 року прийнято рішення, яким зазначене пожежне депо було безпідставно передано до комунальної власності, а потім відчужено приватним особам.

Обласне рятувальне відомство, починаючи з 2006 року, вело позовну роботу щодо повернення пожежного депо колишньої ППЧ №36 до державної власності.

За цей період пройдено всі судові інстанції у порядку адміністративного, господарського та цивільного судочинства. Лише рішенням Апеляційного суду Херсонської області від 14.01.2014 року, після перегляду справи Касаційним судом, витребувано вказане нерухоме майно з чужого незаконного володіння та повернено до державної власності.

Проте навіть після винесення законного рішення судом протягом року органи Державної реєстраційної служби чинили перешкоди у реєстрації права власності за державною в особі МНС України. Двічі відмови державних реєстраторів оскаржувались в судовому порядку.

На даний час право власності на пожежне депо колишньої професійної пожежної частини №36 зареєстровано в установленому законодавством порядку за державною в особі Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Тепер планується відновлення будівлі для збільшення можливостей міського відділу ГУ ДСНС області задля успішної ліквідації надзвичайних подій та ситуацій, що виникають на території Новокаховської міської ради, особливо у літній пожежонебезпечний період.