Суд продовжує зачитувати вирок Надії Савченко

30_inСьогодні, 21 березня, як повідомляють центральні ЗМІ, а також низка політиків та громадських діячів на своїх сторінках у соціальних мережах, Донецький ростовський міський суд розпочав зачитувати вирок українській льотчиці Надії Савченко.

Спочатку суд зачитав версію обвинувачення, згідно якої  Надія Савченко 17 червня 2015 р. перебувала в розташуванні батальйону «Айдар», неподалік селища Металіст  Луганської області. Там вона нібито  вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ополченців ЛНР, на якій перебували мирні громадяни, зокрема і троє росіян – кореспонденти ВДТРК. У результаті обстрілу двох із них – Ігоря Корнелюка та Антона Волошина  було вбито.

Крім того, Савченко  інкримінують незаконний перетин російського кордону з території Луганщини, який вона зробила не пізніше 23 червня 2014 року в районі місцевого пункту пропуску Донецьк-Північний.

Обвинувачена та її захист категорично заперечують  причетність українки  до перерахованих злочинів. Вони стверджують, що Надію  в момент загибелі журналістів уже було взято в полон, вона перебувала в центрі Луганська. Це  підтверджується білінгами її телефонів, а також показаннями експерта, яка за відеозаписом затримання українки зробила висновок про те, що воно відбулося за годину до їхньої загибелі.

Після зачитування позиції сторони обвинувачення буде зачитана позиція захисту. Потім   суд приступить до питання провини підсудної.

Нагадаємо, Надія Савченко перебуває під арештом у Російській Федерації з липня 2014 року. Наразі її утримують у СІЗО  Новочеркаська, що на відстані близько 100 км від ростовського Донецька, де проходить суд.

На оголошення вироку українській льотчиці в російський Донецьк вирушили 9 народних депутатів Верховної ради і прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

На засідання суду прибули дипломати з 13 країн світу, проте у приміщення суду їх не допустили. В даний час оголошення вироку триває. Міру покарання Надії Савченко буде оголошено завтра,  22 березня.

Також сьогодні, 21 березня, Дружина Президента України Марина Порошенко  звернулася до Дружини Президента США Мішель Обами з проханням долучитися до міжнародної кампанії із звільнення та повернення на Батьківщину українців, які нині незаконно ув’язненні в Росії. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

Джерела: «Укрінформ», «Кореспондент», «Українська правда»