Суди відхилили позов екологів щодо заборони будівництва Каховської ГЕС-2

Будівництво Каховської ГЕС-2 є одним із перспективних проектів Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року (далі Програма). Однак через деякі ЗМІ поширюються чутки щодо порушення проходження під час її затвердження процедури стратегічної екологічної оцінки цієї Програми.

Аби уникнути непорозумінь прес-служба ПрАТ «Укргідроенерго» повідомляє, що у 2017 році до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» з позовом до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, за участю третьої особи – Приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго», про визнання протиправною бездіяльності відповідачів під час розроблення та схвалення Програми та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 552-р.

В обґрунтуванні заявлених позовних вимог позивач вказував на те, що при розробці та прийнятті Програми відповідачами не було дотримано процедури, передбаченої при прийнятті таких програм. Також позивач зазначав, що відповідачами не проведена державна екологічна експертиза, стратегічна екологічна оцінка, не забезпечена  участь громадськості під час розроблення Програми.

За результатами судового розгляду, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України, суд дійшов до висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

У зв’язку з цим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.02.2018 р., яке залишено без змін, рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 30.05.2018 р. у справі № 826/719/17, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Варто зазначити, що у процесі подальшого проектування і будівництва у мешканців прилеглих територій, ЗМІ, державних та громадських організацій може виникати ще низка питань щодо планованої діяльності. ПрАТ «Укргідроенерго» намагається максимально інформувати зацікавлених осіб щодо діяльності Товариства. Відтак на офіційному сайті Товариства розміщено вся отримана і в подальшому буде публікуватися актуальна інформація щодо проекту будівництва Каховської ГЕС-2, з котрою можна ознайомитися у вільному доступі за посиланням http://uhe.gov.ua/stations/kahovka_2.