Судова експертиза назвала причину масової гибелі птахів у заповіднику “Асканія-Нова”

У Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз встановили причину загибелі червонокнижних птахів на Херсонщині. Як вважають експерти, птахи отруїлися діючою речовиною бродіфакум, яку використовують для боротьби із гризунами.

Наразі, як повідомляє поліція, у Каховському районі перевірили 52 фермерських господарства. У деяких з них виявили хімічні препарати на основі бродіфакуму, повідомляє Суспільне.

На території цих господарств проводяться слідчі дії за оперативним супроводом відділу захисту інтересів суспільства й держави обласного главку поліції.

Перевіряється документація оренди земельних ділянок та дозвільна документація на застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались для боротьби з гризунами. Триває досудове розслідування.

З початку року до поліції Херсонщини надійшло 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника “Асканія-Нова” та землях сільгосппризначення.

За всіма фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості, які розслідуються в одному кримінальному провадженні, відкритому за ч.2 ст. 239 КК України “Забруднення або псування земель”.

Що відомо:

Перший випадок загибелі птахів був зафіксований на території біосферного заповідника “Асканія-Нова” на початку січня 2021 року. Тоді знайшли мертвими 191 сірого журавля.

Станом на 16 березня на території Херсонської області загинуло більше ніж 1400 птахів, серед них і такі, що занесені до Червоної книги України.

З початку 2021 року від керівництва заповідника надійшло до поліції 13 звернень про виявлення мертвих птахів різних видів, зокрема і червонокнижних. Станом на 31 березня на території Херсонської області зафіксовано загибель близько 2 тисяч птахів.

Наразі слідчі Чаплинського відділення поліції розслідують 6 кримінальних проваджень, які об’єднані в одне, передбачене ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України “Забруднення або псування земель”.

У спеціалізованому інституті Харкова тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основною версією є те, що вони загинули після вживання зерна з домішками отрути від гризунів. Протруєне зерно використовується місцевими сільгоспвиробниками для збереження озимих від польових мишей.

28 березня на території Зеленопідської громади на Херсонщині знайшли мертвими 106 сірих журавлів та 27 огарів. Напередодні, 27 березня, на території заповідника “Асканія-Нова” виявили мертвими 61 сірого журавля.

З початку 2021 року на території області загинули майже 2 тисячі птахів, зокрема і червонокнижних.

На Херсонщині продовжують гинути сірі журавлі та огарі. З січня працівниками біосферного заповідника “Асканія – Нова” на полях і у лісосмугах зібрано понад 2000 мертвих червонокнижних птахів.