Сусідню з нами башту Вітовта взяли під охорону…

На Херсонщині ще одна історична споруда отримала охоронний статус… І тим додала клопоту гідроенергетикам. Згідно з рішенням уряду, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесли так звану башту Вітовта у Бериславському районі області, повідомляє “Голос України“.

На Херсонщині ще одна історична споруда отримала охоронний статус

Ця унікальна будівля за часів Великого князівства Литовського на перевозі через Дніпро слугувала митницею, позначаючи кордон із Кримським ханством. Вона дивом уціліла у воєнних лихоліттях, а ще на початку минулого століття башту використовували як водонапірну.

Об’єкт цілком заслуговує охоронного статусу, та територія довкола нього у перспективі може потрапити до зони обслуговування другої черги Каховської ГЕС, зведення якої мають почати найближчими роками, зокрема й за кредитні кошти міжнародних організацій. І навряд чи світове співтовариство спокійно поставиться до руйнування пам’ятки архітектури.

Тож доведеться або переносити башту, або вносити зміни до проекту Каховської ГЕС-2, аби роботи не завдали споруді жодної шкоди.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. Фото надано автором