Світові лідери підтримують Україну та її прагнення

Порошенко-БайденМинулого тижня під час перебування на Генасамблеї ООН Петро Порошенко та українські дипломати провели низку зустрічей зі своїми закордонними колегами.

Лідери країн-партнерів України висловили свою підтримку українському народу, його прагненням та цілям. Політики вітали європейський вибір України та обіцяли допомагати нашій державі досягти стабільності, миру та процвітання.

Так, під час зустрічі Петра Порошенка та Барака Обами, Президент США підтвердив підтримку України щодо захисту територіальної цілісності й суверенітету, а також щодо впровадження реформ. Про це Президент України повідомив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook. 

Також Петро Порошенко зустрівся з Ангелою Меркель, аби скоординували позицію перед зустріччю у «Нормандському форматі», яка відбулася 2 жовтня в Парижі.

А от на зустрічі Президента України з Федеральним Президентом Австрії було домовлено про направлення бізнес-місії австрійських ділових кіл в Україну.

Окрім того, Петро Порошенко провів зустріч зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою. З приводу цієї події Президент України повідомив: “Польща є і залишатиметься надійним союзником України у відстоюванні суверенітету та реалізації проєвропейських реформ. Вдячний Andrzej Duda за послідовну і тверду підтримку Польщею зусиль України, спрямованих на встановлення миру та політичне врегулювання ситуації на Донбасі.

Також Президент зустрівся з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Після зустрічі Петро Порошенко наголосив на тому, що Україна зацікавлена у залученні японського капіталу в економіку держави у контексті Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій. Також глава держави подякував Прем’єр-міністрові Сіндзо Абе за масштабну фінансову допомогу, яку надає Японія для стабілізації економічної ситуації, реалізації реформ та важливих інфраструктурних проектів в Україні. Відомо, що Японія спонсорує низку проектів в Україні, зокрема, надає кошти на відновлення Луганщини.

Наприкінці своєї поїздки Президент України зустрівся з Віце-Президентом США. На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Петро Порошенко зазначив: “Зустрівся з Віце-Президентом США, справжнім другом України, Joe Biden. Ще раз погодились – Росія повинна повністю виконати Мінські домовленості!”

Також про важливі зустрічі з колегами повідомляли українські дипломати. Зокрема, Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Зокрема, урядовець розповів: “Цікава зустріч на #UNGA з моїм алжирським колегою Р.Лямамрою. Чіткий сигнал підтримки України. Домовилися активізувати співробітництво.”

Також пан Міністр повідомив, що Україна на Генасамблеї ООН перебуває у колі друзів та партнерів.