Святкові входини у Піщаному

8 липня до села Піщане поспішали численні гості. Тут панувала радісна метушня – всі гуртом невеличким селом у 200 мешканців готувалися до хвилюючої події – відкриття заново відбудованого сільського клубу. Тож тепер в  затишних стінах   буде новенька сцена і простора глядацька зала, оновлена бібліотека, затишна кімната з каміном, комп’ютерна зала.

До Піщаного того дня з подарунками прибули міський голова Володимир Коваленко і його заступник Володимир Сироватка, голова Дніпрянської селищної ради Анатолій Білий, його заступник Алла Щербина, керуюча справами Олена Радченко, голова Райської сільської ради Іван Коваль, депутат міської ради Сергій Хоменко, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, директор Новокаховської  бібліотечної системи Людмила Петрова, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді,фізичної культури та спорту Анна Кліщевська.

Юні артисти села урочисто привітали односельчан і гостей з важливою подією. Мер Володимир Коваленко і голова Дніпрянської селищної ради Анатолій Білий разом з маленькими мешканцями села розрізали стрічку, і потік схвильованих і щасливих мешканців села та гостей поспішив до новенької будівлі. Дехто не міг стримати сліз – настільки радісною була ця подія.

Сільський клуб завжди був для людей місцем духовного збагачення. Адже сюди поспішали на святкові концерти і урочистості, на перегляд кінофільмів і на танці. Тут підростали місцеві таланти. Саме тут роками зберігалася унікальна творча скарбниця цього маленького дружнього села. Пам’ять про ці події зберігають фотографії. А таланти місцевих майстринь добре відомі за межами села. Найкращі вироби були представлені на святковій виставці, що розташувалася у приміщенні клубу. Та сама будівля  осередку культури з роками почала руйнуватися,  все більше потребувала ремонту. Вперше відвідавши Піщанський клуб, Володимир Коваленко одразу звернув на це увагу, і пообіцяв : у кожному селі та селищі Новокаховської міської ради буде оновлено клуби, і кожен творчий колектив матиме все необхідне для репетицій та виступів. Нелегкий шлях оновлення Піщанського клубу пригадали і на відкритті.

Вітаючи жителів села, міський  очільник сказав: «В Піщаному живуть талановиті люди. Це невеличке село багато на таланти, тут зростають діти, тож без клубу та бібліотеки тут не обійтись. Настав час, коли депутатів об’єднала господарська, а не політична діяльність. Це та основа, яка дає можливість нам сьогодні господарювати, а не  займатися політичним популізмом. Перший клуб ми відремонтували в Обривках, потім – у Нових  Лагерях, нині в  Піщаному. Триває ремонт будинку культури у Дніпрянах. І з цього й починається порядок і розвиток нашої України – з таких маленьких сіл та селищ, де покращується життя людей. Моє серце переповнене радістю. Бо що може бути краще, ніж добре зроблена справа. Вона відповідає нашому українському духу – ми завжди були толерантними, працьовитими і відповідальними. Цей оновлений клуб – тому підтвердження. Подяка всім – хто вірив, хто планував, хто підтримав, і хто виконав цю роботу. Зі святом!».

З хвилюванням вітав земляків голова Дніпрянської селищної ради Анатолій Білий. Подякував всім, хто був причетний до оновлення клубу – міському голові, депутатам, особливо Сергію Хоменку, який майже щодня приїздив на будівництво. В якості подарунку він за власні кошти під’єднав для закладу інтернет. Тож  тепер це не сільський клуб, а справжній Будинок культури, обладнаний за всіма сучасними вимогами. Крім того, в  одному з приміщень клубу є намір відкрити комп’ютерний клуб для відпочинку. Анатолій Андрійович подякував депутатам Дніпрянської селищної ради, які одноголосно підтримали рішення про виділення коштів. Сказав щире спасибі будівельникам на чолі з Олександром Найдьоновим. Від міського голови Володимира Коваленка і депутатів міської ради клуб отримав звукові колонки. А від Дніпрянської селищної ради у подарунок – ноутбук і підсилювач.

Порадував святковий концерт – запальним східним танцем, виступами селян, чиє дитинство і молодість пройшли на цій сцені. На новій сцені виступили як місцеві таланти, так і творчі колективи сусідніх сіл та селищ – Нових Лагерів, Корсунки, Маслівки, Обривок, Дніпрян.

Під час свята пригадали всіх, хто в різні роки працювали завідуючими клубу: Євгенія Дуденко, Ольга  Євтушенко, Лідія  Феденко, Василь Голуб, Людмила та Анна Миронови, Ольга Кобзар, Анжела Фадєєва.

Вітала односельців бібліотекар Піщанської бібліотеки Тетяна Грек, яка особливо раділа не лише відкриттю новенького клубу, але й оновленій бібліотеці. Завідуючій  закладом Наталія Зарудна в якості подарунку вручила вивіску з назвою  дляустанови.   Наталія Сергіївна зазначила: “Піщане – село, яке дуже багате традиціями. Пригадала Зіту Едуардівну Кобзар – маму нинішнього директора клубу Олени Луговської. Своїм донькам вона привила любов до культури. Вони стали її послідовниками, працювали в бібліотеці, а нині в клубі”. Грамоту відділу культури отримала  Надія Довга  – рукодільниця, народна майстриня, яка брала участь в багатьох виставках. Її руками вишиті ікони, рушники, і нові сорочки колективу Піщанського сільського клубу, які вони вперше одягнули на свято.

Урочисто зустрічали на святі будівельників на чолі з Олександром Найдьоновим, які майже дев’ять місяців працювали над оновленням клубу. Їх запросили на сцену і вручили подяки та подарунки. Олександр Найдьонов від усіх колег сказав: «Ми старалися, як могли. А погано ми просто не вміємо. Тому люди добрі, беріть і користуйтесь. Будьте щасливими в цій будівлі». Від міського відділу сім’ї та молоді піщанців привітала головний спеціаліст Анна Кліщевська, і вручила  працівникам клубу подарунки для корисного дозвілля –  м’ячі та набори для гри в настільний теніс.

Дорогим гостям від громади села на знак поваги і подяки вручили медалі. Всі маленькі артисти – учасники святкового концерту – отримали солодкі подарунки від міського голови Володимира Коваленка і депутата міської ради Сергія Хоменка.  А потім  уся велика й дружня громада пригощалася смачними українськими стравами, співала пісень. Для  молоді на новенькому майданчику біля клубу  влаштували дискотеку. Вітаємо жителів Піщаного, які так довго чекали на відкриття клубу. Нехай   найкращі, найсвітліші події  села пройдуть у стінах цієї затишної оази культури та духовних надбань.

 

Вікторія Деркач

 P.S. Працівники клубу та учасники колективів художньої самодіяльності висловлюють щиру подяку усім небайдужим людям, особливо –  керівництву Нової Каховки і Дніпрян, депутатам обох рад, будівельникам, відділу культури і туризму, –   хто доклав зусиль, аби давня мрія жителів Піщаного втілилася в життя.