Святкування Дня Конституції України в Новій Каховці (фото, відео)

28 червня новокаховчани відзначили День Конституції та День молоді. Від самого ранку у місті проходили різноманітні заходи, які могли відвідати мешканці та гості Нової Каховки. Офіційна ж частина свята, а також урочистості пройшли ввечері, у Літньому театрі та на площі перед ним.

Парад-вишиванок7

Парад-вишиванок8

Парад-вишиванок6

Парад-вишиванок4

Парад-вишиванок3

Парад-вишиванок

Концерт розпочався з параду вишиванок, участь у якому взяли понад 60 студентів міста. Під гучні оплески присутніх юні хлопці та дівчата, вбрані у національні сорочки, винесли великий державний прапор. В цей час на сцену вже вийшов зведений хор — і розлилася луною найкраща в світі для кожного справжнього українця пісня — державний гімн України. Не зайвим буде відзначити, що від такого виконання гімну усі були в захваті. До того ж співали всі, а багато хто навіть не стримував сліз.

Концерт

— Ми зібралися сьогодні з нагоди унікального свята, свята найважливішого документа, який дає право країні жити повноцінно. Як довго його появи чекало кілька поколінь українців! І от, 18 років назад у нашій країні був затверджений Основний Закон — гарант прав кожного громадянина та держави в цілому, — наголосив міський голова Володимир Коваленко, вітаючи присутніх зі сцени. — Сьогодні нам треба переглянути, як ми жили всі ці роки, що ми робили, чого досягли, а що маємо надолужити. Нова Каховка завжди була особливим, не схожим на всі інші, містом. І я впевнений, що новокаховчани не підведуть в першу чергу себе, своїх пращурів, які давно мріяли про щастя на рідній землі. Ми зробимо все, щоб наше місто було спокійне, як завжди — працьовите, перспективне і щасливе.
Мабуть, не випадково поряд із цим святом ми вітаємо нашу молодь. Саме їй належить спочатку вчитися, а потім — працювати на благо нашої держави, на благо нас з вами. Конституція, яку ми будемо змінювати й удосконалювати — для вас, юні наші друзі. Крокуйте вперед, досягайте вершин і пам’ятайте своїх дідів, батьків. Будьте гідними їх і творіть нашу Україну щасливою та знаною в усьому світі!
Офіційній частині передували не менш захоплюючі заходи. Новокаховська самооборона заздалегідь, в соцмережах оголосила про конкурс українського національного вбрання. Цього дня багато людей були вдягнені у вишиванки, а всі бажаючі до того ж отримали нагоду взяти участь у чудовому конкурсі. Переможців визначала глядацька аудиторія. Власники найкращих костюмів, серед них — і діти, отримали подарунки.

Парад-вишиванок11

Парад-вишиванок10

Парад-вишиванок9

Парад-вишиванок12

Парад-вишиванок2

Ще одну родзинку свята організував новокаховський історичний клуб «Рарогъ»: хлопці продемонстрували лицарські поєдинки. До речі, усі костюми й атрибути виготовлені ними власноруч.
У цей святковий день за доброю традицією новокаховчани віддали шану тим, хто, не шкодуючи себе, прагнув змін на краще, боровся за справедливість і демократію, волю та незалежність своєї Батьківщини. Квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку поклали студентка 3-го курсу Новокаховського приладобудівного технікуму, відмінниця навчання Олена Данко та кандидат в майстри спорту, чемпіон України з легкої атлетики Гліб Піскунов.

Покладання-квітів2

Покладання-квітів
Виступи творчих колективів як завжди були неперевершеними. Молодь вкотре продемонструвала не лише свої таланти, а й велику любов до Батьківщини, повагу до її традицій і звичаїв, нагадуючи усім нам про одвічні цінності, трепетне й дбайливе ставлення до яких кожен з нас має плекати у своєму серці.

Виступи-колективів2

Наталія Левченко

Фото Галини Труш

P.S. організатори свята висловлюють вдячність КП «Парк культури і відпочинку» (Н.Іванова) та КП «Новокаховське ЖЕУ» (Г.Каневський).