Свято чумацтва: майстер-класи, виступи, ціни

Відкриття фестивалю, виїзна експозиція від майстрів «Зелених хуторів Таврії», майстер-класи та завершальний концерт – ось, що очікувало відвідувачів «Чумак фесту».

У середу, 25 вересня, розпочався фестиваль, присвячений козацькій звитязі. Організатори заходу забезпечили людей і спогадами про насичений день – фотозона у характерному стилі діяла на фесті.

Майстер на точці з гончарством розповідає: «Мої постійні клієнти – діти. Вони захоплені роботою. Захоплені тим, як безформний шматок глини перетворюється на глечик або філіжанку».

«Неймовірно, — ділиться емоціями від майстер-класу з гончарства відвідувачка заходу Марина, — я з дитинства дивилась і завжди мріяла спробувати. Але, дивитись, мріяти та спробувати – це зовсім різні речі».

Для гостей діяли й інші Майстерні: кожум’яки, розпис медових пряників, обереги, гутництво, валяння з вовни, петриківський розпис.

«А тепер обережно прикріпи підвіску до мотузочки, — дає настанову відвідувачці майстер-класу «Кожум’яки» вчитель, — гарно отримується». А учениця у відповідь посміхається: «Тепер можу відкривати власний бізнес».

Гості фестивалю мали змогу придбати сувеніри на пам’ять у майстрів виїзної експозиції «Зелені хутори Таврії». Мила, намиста, посуд, прикраси – все це було виконано в українському стилі та наповнено особливою енергетикою авторів виробів. На жаль, був один мінус – ціни «кусаються».

Завершальним етапом став концерт. Виступи кавер-гуртів доповнили та завершили насичений перший день «Чумак Фесту».