Свято хранителів історії та культури

ИвановаШановні музейні працівники нашого міста!
Сердечно вітаю Вас з професійним святом. Ви робите вагомий внесок у розвиток культури нашого міста. Завдяки Вам серця і душі людей наповнюються світлим і добрим почуттям причетності до істинних цінностей духовної культури.
Музей історії міста, літературно-меморіальний музей ім. А.Бахути, міська картинна галерея ім. А.Гавдзинчського, музей «Таврії» – це скарбниці пам’яті історії та сьогодення нашого краю. Протягом року їх відвідують понад 20 тис. мешканців та гостей нашого міста. Бажаю всім працівникам цих закладів енергії та успіхів у Вашій благородній справі, прилучення все нових поколінь новокаховчан до історичних джерел та культурних надбань.
Нехай Ваша натхнена праця та високий професіоналізм будуть щедро винагороджені вдячністю відвідувачів. А також у цей святковий день зичу Вам міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту і злагоди.

Віра Іванова, начальник відділу культури і туризму

Приєднуємося до привітань усіх музейних працівників Нової Каховки та пропонуємо вашій увазі добірку матеріалів про музейні заклади нашого міста.

Музей історії містаCIMG2726Директором музею історії з 2006 року працює Володимир Йосипович Лозовий. За час його керівництва музей вніс вагомий доробок у справу патріотичного виховання юного покоління, збереження та популяризація надбань історико-культурної спадщини, кращих традицій першобудівників, тавричан. Загальна кількість відвідувачів музею історії складає понад 6 тис. осіб на рік. Музейні фонди налічують понад 4 тис. експонатів. У червні цього року музей відзначає своє 25-річчя. Не зважаючи на досить юний вік, це один з найпопулярніших закладів культури міста, який здійснює значну роботу по збиранню, збереженню, вивченню та популяризації історичної спадщини нашого краю.

Літературно-меморіальний музей А.Бахутифото-музея

Сім років директором літературно-меморіального музею А.Бахути працює Лупашко Тетяна Володимирівна. За час її керівництва відбулися значні позитивні зрушення у роботі установи: оновлено музейні стенди та зроблено нові експозиції, ведеться робота по підготовці до друку збірок творів Анатолія Бахути, упорядковано територію музею. Значно збільшилась кількість відвідувачів музею. Минулого року його відвідало понад 4 тис мешканців та гостей міста, серед яких переважна більшість учнівська та студентська молодь. Музей став улюбленим місцем для зустрічей творчих людей.

март-1-021

                 Картинна галерея ім. А.Гавдзинського

32766354З 2006 року цей заклад очолює Михайленко Олена Дмитрівна. Колектив галереї протягом року проводить понад 150 екскурсій, організовує понад 30 виставок, які відвідують багато мешканців та гостей міста ( 2014-го  – 11500 чоловік). Організоване безкоштовне відвідування галереї школами-інтернатами, санаторіями «Джерельце» та «Дружба». Фонди галереї налічують 1113 експонатів та творів живопису.
Заходи та виставки, що організовує міська картинна галерея ім. А.Гавдзинського завжди цікаві та несподівані. Особливо варто відзначити, що тут експонуються роботи різних жанрів живопису, проводяться персональні виставки художників, виставляються роботи декоративно-ужиткового мистецтва, проводяться зустрічі з творчими людьми краю. Ведеться співпраця з художниками інших міст: Херсону, Одеси, Енергодара, Дніпропетровська, Харкова, Полтави, яка виливається в організацію чудових виставок:

 Наталія Зарудна, заступник начальника відділу культури і туризму