Танок – як вічне коло життя…

З давніх-давен танок прикрашав життя людей виразними рухами людського тіла, які підкорялися визначеним ритмам. Різноманітність рухів, логічна послідовність фігур, швидкість і легкість, точність рухів, рівновага і контрастність рук і ніг, темпу, фігур – все це складалось в мову танцю, яку сьогодні опановують юні новокаховчани у хореографічних колективах міста.

Танець – це польова квітка. Його створила сама природа. Де є відповідний ґрунт, там він народжується і проростає. Нова Каховка стала тим відповідним ґрунтом, на якому пишно розквітли хореографічні колективи, ставши візитівкою будь-якого  свята міського чи обласного рівня.

Завдяки  багатьом перемогам наших танцюристів Нова Каховка стала відомою далеко за межами міста, області та країни. Хореографічні здобутки новокаховчан не залишились і поза увагою управління культури Херсонської обласної державної адміністрації. З метою обміну досвідом та підвищення рівня кваліфікації викладачів хореографічних дисциплін шкіл естетичного виховання Херсона і області, для професійного зростання фахівців названого напрямку діяльності, Обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв Херсонської обласної ради  організував проведення керівником колективу «Первоцвіт» Новокаховської дитячої школи мистецтв, викладачем вищої категорії, Мариною Ющенко, майстер-класу за темою: «Естетичне виховання засобами хореографічного мистецтва у позашкільних мистецьких навчальних закладах».

Зазначена подія відбувалась у закладах відділу культури і туризму: нетрадиційний відкритий урок з учнями ансамблю «Первоцвіт» за темою «Хореографічні мініатюри на музику композитора Дмитра Красноухова» – у дитячій школі мистецтв, а презентація хореографічної вистави «Весняне коло життя» – у міському Палаці культури. Марина Альбертівна в хореографічному викладанні завжди спирається на традиції, але традиції сприймає творчо, збагачуючи їх досвідом фахового класичного танцювальника і талановитого багатопланового хореографа. Своє сприйняття музики в хореографії намагалась передати фахівцям Херсонщини через музику композитора – імпровізатора, музичного терапевта Дмитра Красноухова і, сприймаючі його музичні твори, вчила «пропускати їх через себе», наочно трактуючи, як можна певну комбінацію рухів виразити у різноманітних хореографічних стилях.

Вистава «Весняне коло життя» дала можливість дітям різного віку розкрити творчі здібності, вміння працювати в колективі. В основу вистави покладено сюжет обряду весни (весняний цикл свят): кожна вікова група представила у виставі окремим номером масові гуляння, ігри, веснянки, які взаємопов’язані тематикою та стилем виконання.

Почесними гостями заходу були: Олена Радова, директор комунальної установи «Обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв», заслужений працівник культури України та методист центру  Лариса  Попова, Світлана Якуба, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, керівник народного художнього колективу, ансамблю танцю «Едельвейс» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості, Олег  Якуба, хореграф  ансамблю танцю «Едельвейс», Наталія Зарудна, начальник відділу культури і туризму Новокаховської міської ради, які високо оцінили роботу хореографа та подякували за відданість мистецтву хореографії, за високий професіоналізм у проведенні майстер-класу, та нагородили подякою Обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Херсонської обласної ради.

Окрім гостей ознайомитися з творчими доробками Марини Альбертівни приїхало 26 хореографів шкіл естетичного виховання і районних будинків культури області та більше 30 викладачів театральних, фортепіанних та вокальних відділів відповідних шкіл. Найвідданішими глядачами стали, звісно, батьки танцівників, які кожне дійство переживали разом із дітьми.

Кожний вид мистецтва має свої специфічні закони відображення життя, свої особливі форми, виразні методи і свій матеріал. Письменник пише роман, повість, поему, п’єсу, користуючись словом; композитор в своїй творчості користується звуками музики; художник – фарбами; скульптор – пластичними матеріалами (глина, гіпс, мармур), а хореограф – виразною пластикою тіла, рухами, мімікою і жестами. Але всі види мистецтва об’єднує одна ціль – створення краси, яка рівнозначна добру, душевній і фізичній досконалості людини. Створена мистецтвом ідеальна краса народжує в людині благородні наміри до самовдосконалення, якому немає меж в нашому житті.

І наостанок гарна новина. 7 листопада, під час урочистостей у Херсоні  з нагоди професійного свята, яке працівники культури відзначатимуть 9 листопада, обласний Центр народної творчості та обласна організація профспілки працівників культури  нагородили Марину Ющенко почесною  відзнакою  “За вагомий внесок у розвиток культури на Херсонщині”.  Тож вітаємо Марину Альбертівну з черговим досягненням та зичимо нових творчих злетів!

Відділ культури і туризму та адміністрація Дитячої школи мистецтв щиро дякують за допомогу у підготовці і проведенні заходу: Обласному навчально-методичному центру культури і мистецтв Херсонської обласної ради, новокаховському  Палацу культури, Віталію Перетятьку, депутату  міської ради за надання транспорту для перевезення учасників майстер-класу до  ПК; Ірині Дубас, директору ЗОШ № 3, В’ячеславу Костенюку, директору комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку» за надані мультимедійні проектори; Євгену Кавуну, редактору міської газети «Нова Каховка» за інформаційну підтримку.

   Матеріал підготувала Яна Малига, заступник начальника відділу культури і туризму