Таврійській ОТГ бути

Процес затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області на рівні Кабміну вже на фінальній стадії.

Лічені дні залишаються на внесення змін до остаточного проекту перспективного плану формування територій громад Херсонщини. Про це «Новому дню» розповів перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

– 17 січня ми разом із керівництвом Мінрегіону, експертами, народними депутатами профільного комітету парламенту обговорили наш перспективний план. Після презентації отримали незначні зауваження. В найкоротші терміни – протягом тижня-двох – ми маємо обговорити і узгодити питання по деяким громадам і вже остаточний проект перспективного плану направимо на затвердження Кабінету Міністрів. Після цього подальше об’єднання громад, згідно чинного законодавства, відбуватиметься вже виключно за цим перспективним планом, – пояснив він.

За його словами, основні зауваження на засіданні по нашій області стосувались Новотроїцького району. Головним питанням тут лишається Чумацькошляхівська сільрада, яку Херсонська ОДА пропонувала включити до складу Тавричанської ОТГ Каховського району, згідно їх попереднього рішення. Проте в затвердженому 15 листопада 2019 року Херсонською облрадою перспективному плані Чумацький Шлях запропонували включити до складу Чкалівської ОТГ.

– По Новотроїцькому району чітко поки не визначились, – каже Дмитро Бутрій. – Обговорюватиметься й ситуація з Каховкою. Однозначно до неї буде приєднана Малокаховка. Рекомендується приєднати до Каховки й Коробки. Що стосується рішення Новокаховської ОТГ про приєднання до них Малокаховки, то воно визнано таким, що суперечить Закону [«Про добровільне об’єднання територіальних громад»] оскільки між Малокаховською сільрадою і Новокаховською ОТГ відсутня спільна межа. Ці зауваження ми ще в грудні направили керівництву міста.

Підтримане, за словами Бутрія, створення Таврійської ОТГ, чого не один рік добивались в цьому місті. Каїри Горностаївського району мають залишатись в Любимівській ОТГ Каховського району. А Новокаїрську сільраду Бериславського району в Мінрегіоні пропонують залишити в складі Милівської ОТГ, як і зазначено в перспективному плані.

– Що стосується Генічеського району, то в ньому планується створити одну ОТГ. Проте прозвучала рекомендація провести консультації щодо доцільності створення там ще однієї ОТГ в північній степовій частині, яка доволі віддалена від Генічеська. На наш погляд, її центром може бути Рикове. Але ця громада навряд чи буде економічно спроможною, тому ми пропонуємо залишити в районі лише одну ОТГ, – прокоментував Дмитро Бутрій.

Нагадаємо, що по одній ОТГ також передбачається створити у Верхньорогачицькому та Іванівському районах. Згідно затвердженого облрадою перспективного плану до Новорайської ОТГ на Бериславщині мають приєднатися Максима-Горького і Степне. Лиманецька сільрада має «перейти» до Дар’ївської ОТГ сусіднього Білозерського району. По п’ять ОТГ планується створити в Білозерському та Голопристанському районах, в Олешківському – чотири, по три – у Великоолександрівському та Скадовському районах. Хорли, Новоолександрівка та Олексіївка мають включити до Каланчацької ОТГ.

Першим перспективним планом формування територіальних громад Херсонщини від 2015 року передбачалось створення в області 41 ОТГ. Нині їх у цьому документі міститься 58.

Високу оцінку перспективному плану, представленому Херсонщиною, надали радник прем’єр-міністра України Іван Лукеря та голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради Віталій Безгін.