«Таврія» вирішила змінити модель виноградарства

Дім марочних коньяків підтвердив свої наміри відмовитись від вирощування винограду в Новій Каховці.

Про зміну моделі виноградарства заявило новокаховське ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія». Тут вирішили залучати приватних виноградарів, які вирощуватимуть виноград на замовлення підприємства без використання промислової обробки.

– Сьогодні в Україні діє багато невеликих аграрних господарств, які дбайливо, з великим теплом обробляють виноград, піклуючись про кожний кущ. Використання подібної моделі партнерства гарантує нам наявність винограду, необхідного для створення наших напоїв. А невеликі виноградники, в свою чергу, отримують в нашій особі надійного покупця і партнера», – пояснив генеральний директор ДМК «Таврія» Андрій Сердюк.

Представники підприємства кажуть, що в Європі така модель добре себе зарекомендувала, оскільки передбачає більш дбайливу роботу з лозою і ручне збирання врожаю.

«Таврія», зі свого боку, надаватиме партнерам: підтримку досвідчених агрономів, консультації авторитетних європейських виноградарів, контролюватиме якість і буде викупляти вирощений урожай винограду. Рішення про перехід на contract growing (підрядне землеробство, – прим. автора) прийнято внаслідок значного зростання продажів крафтових та марочних коньяків – у першому кварталі 2020 року продажі цієї продукції виросли у нас в два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019», – йдеться у повідомленні ДМК «Таврія».

Нагадаємо, що вперше про намір підприємства відмовитись від вирощування винограду і скорочення біля ста працівників заявили на закритій сесії Новокаховської міськради 9 квітня. Зараз «Таврія» орендує більше 1 тис. га земель під виноградниками на території Дніпрянського і Райського старостатів Новокаховської ОТГ.

Олег Батурін, «Новий день»